K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraliga zná finalistky. O titul budou hrát Hodonín s Břeclaví


Kateřina Pěnkavová si po roční pauze opět zahraje o mistrovský titul

Nečekaně hladce skončila obě druhá semifinálová utkání. V Ostravě se totiž mistrovský Hodonín představil bez Renáty Štrbíkové, přesto dokázal vyhrát 5:0. A stejného vítězství dosáhla také Břeclav, která porazila Moravský Krumlov.

Oba celky si tak zajistily postup do finále a v květnovém boji o titul se fanoušci mohou těšit na tradiční derby dvou velikých rivalů.

Tým Hodonína přijel na sever Moravy s obranářkou Markétou Ševčíkovou, která nahradila v sestavě zkušenou Renátu Štrbíkovou. Své úlohy se však zhostila nadmíru dobře, když nejprve porazila Miroslavu Ságlovou a pak také domácí jedničku Hanu Kubátovou. Další dva body přidala Kateřina Pěnkavová a vše jistila Polka Natalia  Partyková. „První semifinálový duel ještě nebyl podle mých představ, protože jsem dlouho nehrála. Ale teď už to bylo herně dobré a postup do finále si opravdu užívám. Vloni jsem chyběla, budu před našimi fanoušky asi trochu nervózní, ale chci ti boj o zlato opět užít naplno,“ řekla Kateřina Pěnkavová.

Trenér Richard Brhel připomněl, že na finále by se měla v sestavě opět objevit také Číňanka Guo Lin. „Počítáme s ní, ale samozřejmě netuším, v jaké přiletí formě. Každopádně, naším cílem je obhajoba titulu a budeme doufám kompletní,“ dodal.

Ve druhém semifinále se čekal mnohem vyrovnanější boj, jenže hráčky Břeclavi to vzaly hodně zostra. V pětisetových zápasech získaly postupně bod Karin Adámková, Vivien Ellöová i Dana Čechová a pak obě české reprezentantky přidaly další dva body. Hráčky Gumotexu tak svým soupeřkám oplatily vyřazení v loňském roce a opět se mohou pokusit přerušit nadvládu hodonínského klubu.

Finálová série začne 12. května na stolech Hodonína.

 

Extraliga žen, sezona 2017/2018

2. semifinále

CDU SPORT – Stolní tenis Ostrava- SKST Mart Hodonín – Stavoimpex 0:5

Tamara TOMANOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 2:3 (6,-8,6,-2,-8), Miroslava SÁGLOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 1:3 (7,-6,-7,-4), Hana KUBÁTOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 1:3 (-8,-8,7,-5), Miroslava SÁGLOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 0:3 (-2,-8,-7), Hana KUBÁTOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 0:3 (-7,-9,-7). Konečný stav série 0:2.

MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov – MSK Gumotex Břeclav 0:5

Mitsuki YOSHIDOVÁ – Karin ADÁMKOVÁ 2:3 (10,-7,-5,12,-10), Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Vivien ELLÖOVÁ 2:3 (-6,-3,10,8,-9), Kristýna MIKULCOVÁ – Dana ČECHOVÁ 2:3 (-7,9,7,-9,-4), Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Karin ADÁMKOVÁ 1:3 (-6,5,-8,-12), Mitsuki YOSHIDOVÁ – Dana ČECHOVÁ 1:3 (-8,-4,10,-6). Konečný stav série 0:2.

 

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE