K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Extraligové drama v Chebu zvládli lépe hosté z Prahy


Martin Olejník vyhrál dvě dvouhry a položil základ pro výhru svého týmu

První utkání semifinálové série play off Extraligy mužů mezi SKST Cheb a KT Praha nabídlo podle očekávání velmi vyrovnaný a dramatický souboj. Rozhodl ho ve čtvrté dvouhře Martin Olejník, který porazil domácí jedničku Antonína Gavlase 3:2, když dokázal odvrátit dva mečboly. Hosté zvítězili 3:1 a v páteční domácí odvetě budou krůček od postupu do finále.

Taktika domácích byla podle očekávání stejná jako ve většině utkání základní části. Spoléhali na to, že Antonín Gavlas zařídí dva body a ten třetí přidá jeden z jeho spoluhráčů. Hned po první dvouhře mohlo být všechno jinak, protože Tomáš Pavelka přinutil domácí jedničku vytáhnout své největší zbraně. A ani to málem Gavlasovi nestačilo. Prohrával 1:2 na sety a stále hledal účinný recept na Pavelkovu hru. To se mu nakonec povedlo a byl rád, že získal první bod pro Cheb. „My se moc dobře známe, hráli jsme spolu i v jednom klubu. Vím, že když mi příjme podání, mám to pak o to těžší. On má skvělou pasivní hru, dnes exceloval nejen tradičně na bekhendu, ale hrál velmi dobře i ze středu na forhendu. Pořád jsem hledal, jak na to, takže mám z vítězství radost.“

Radost měli o pár desítek minut také hosté z Prahy, když Martin Olejník porazil Davida Štěpánka 3:1 na sety. Vyrovnaný souboj dvou velezkušených hráčů se rozhodoval ve druhé polovině zápasu, kdy za stavu 1:1 získal pro sebe zva další sety právě Olejník. „Počítal jsem s tím, že to nebude snadné. Pro mne to byl velmi prestižní souboj, protože jsme s Davidem vrstevníci. On je o rok starší a já ho vždycky chci porazit. Vyrovnali jsme stav utkání, ale bude to zase boj. My už bychom taky chtěli jednou vyhrát 3:0 nebo 3:1, pořád se přetahujeme o každý bod a hrajeme na pět zápasů,“ komentoval nejen svůj výkon, ale také vývoj prvního semifinálového duelu.

O jeho výsledku měla hodně napovědět třetí dvouhra, v níž Jakub Slapnička vyzval hostujícího Martina Koblížka. Na konci ledna s ním v základní části prohrál 0:3, tentokrát byl zápas přece jen vyrovnanější. Za stavu 1:1 na sety Slapnička odvrátil dva setboly, jenže ten třetí Koblížek využil a pak dotáhl zápas do vítězného konce. „Byl určitě lepší než v minulém vzájemném zápase. Věděl, že mě nesmí pustit do prvního topspinu, na můj styl hry si už trochu zvykl. Byl jsem ale dobře připravený, docela mi pomohla prohra s Mirkem Bindačem ve čtvrtfinále. To mě postavilo zpět na nohy, vyčistil jsem hlavu a hrál dnes mnohem lépe,“ řekl po vítězném zápase Martin Koblížek.

Utkání se tak dál vyvíjelo podle papírových předpokladů. Příznivce domácího klubu ovšem totálně rozesmutnil Martin Olejník. Využil toho, že Antonín Gavlas nehraje v absolutně špičkové formě a držel s hvězdou Chebu krok až do pátého setu. V něm odvrátil dva mečboly a pečetil vítězství hostů. „Nic ještě není rozhodnuto. Vyhráli jsme první utkání, ale čeká nás ještě odveta u nás v Praze. Jsme ale samozřejmě rádi, že jsme vyhráli. Vedeme v sérii a v pátek se uvidí. Mám radost z toho, že jsem Tondu porazil. S ním nemám co ztratit, těžil jsem z jeho chyb, protože když to trefí, nemám šanci,“ řekl po zápase, který ukončil celé utkání.

Domácí kouč Petr Gavlas přiznal, že jeho bratr není v optimální formě. Přesto věří, že série ještě není zdaleka rozhodnuta. „Gratuluji soupeři k vítězství. Už od první dvouhry bylo vidět, že je na nás soupeř skvěle takticky připravený. Je veliká škoda dvou neproměněných mečbolů, které měl brácha ve čtvrtém zápase. Kvůli vleklému zranění není bohužel ve stoprocentní formě, ale i tak jsme předvedli kvalitní výkon. Pochválit musím všechny tři hráče.“

Mnohem spokojenější byl pochopitelně trenér hostujícího družstva Milan Orlowski. Jeho tým vykročil lépe do série a v domácím prostředí může rozhodnout o historickém postupu do finále play off. „Máme obrovskou radost. Martin Olejník dokázal neuvěřitelnou věc, když odvrátil mečboly a pak zápas otočil ve svůj prospěch. Cheb má svůj úspěch postavený na výkonu Tondy Gavlase, s tím jsme počítali. Proto bylo skvělé, že ho Martin porazil.“

Semifinále play off Extraligy mužů pokračuje už zítra odvetou série mezi HB Ostrov a TTC Enfireex Ostrava. Vítěz základní části z Havlíčkova Brodu první utkání vyhrál 3:1 a v odvetě v Ostravě bude opět favoritem. Souboj dvou velikých rivalů můžete sledovat v přímém přenosu od 17.45 na ping-pong.tv a stanici ArenaSport TV.

 

Play off Extraligy mužů 2020/2021

Výsledek utkání semifinále

SKST Cheb – KT Praha 1:3

Antonín GAVLAS ml. – Tomáš PAVELKA 3:2 (2,-9,-10,7,8), David ŠTĚPÁNEK – Martin OLEJNÍK 1:3 (-9,7,-6,-4), Jakub SLAPNIČKA – Martin KOBLÍŽEK 1:3 (-6,7,-10,-6), Antonín GAVLAS ml. – Martin OLEJNÍK 2:3 (6,-10,-9,5,-10).

Další program semifinále

Čtvrtek, 22. dubna (2. utkání)

TTC Enfireex Ostrava – HB Ostrov (18)

Pátek, 23. dubna (2. utkání)

KT Praha – SKST Cheb (18)

Sobota, 24. dubna (případné 3. utkání)

HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava (16)

Neděle, 25. dubna (případné 3. utkání)

SKST Cheb – KT Praha (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE