K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová byla v Linci krůček od postupu


Česká reprezentantka vedla nad soupeřkou z Hong Kongu 3:0, přesto prohrála

Na skvělý úspěch sahala česká ženská jednička Hana Matelová na turnaji bet-at-home.com Austrian Open. V závěrečném kole kvalifikace dvouhry žen vedla nad Soo Wai Yam Minnie z Hong Kongu už 3:0 na sety, přesto nakonec prohrála a do hlavní soutěže se bohužel nepodívá.

Druhý den kvalifikace nejprve porazila Rusku Valerii Ščerbatychovou hladce 4:0 a pak vyzvala v boji o postup mezi dvaatřicet nejlepších 29. hráčku světového žebříčku Soo Wai Yam Minnie. První tři sety zvládla bravurně, jenže pak začala jedenadvacetiletá Asiatka obracet skóre. Klíčový byl šestý set, v němž Matelová také vedla, ale nakonec ho hráčka Hong Kongu vyhrála v koncovce 13:11.

Ve dvouhře mužů prohrál rovněž nejtěsnějším rozdílem Pavel Širuček. Zápas s Japoncem Jinem Tauyou byl jako na houpačce. Japonec vedl 2:1, pak prohrával 2:3, ale poslední dva sety zvládl lépe, než český reprezentant. Širučkovi se nepodařilo postoupit ani ve čtyřhře s Tomášem Polanským. Prohráli s francouzskou dvojicí Tristan Flore, Emmanuel Lebesson 2:3. V hlavní soutěži se tak představí jen pár Hana Matelová, Barbora Balážová, kterou v prvním kole čeká anglicko-rakouská dvojice Ho Tin Tin, Karoline Mischeková.

 

2019 ITTF World Tour Platinum, bet-at-home.com Austrian Open

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 3. kolo: Jin Takuya (Jap.) – Pavel ŠIRUČEK 4:3 (5,-9,9,-4,-6,7,6).

Dvouhra žen, 3. kolo: Hana MATELOVÁ – Valeria Ščerbatychová (Rus.) 4:0 (2,5,11,5), 4. kolo: Soo Wai Yam Minnie (Hong Kong) – Hana MATELOVÁ 4:3 (-3,-5,-6,7,8,11,6).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Tristan Flore, Emmanuel Lebesson (Fra.) – Tomáš POLANSKÝ, Pavel ŠIRUČEK 3:2 (-6,-10,8,5,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE