K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová i Pavel Širuček jsou v Dauhá krůček od postupu


Posledními překážkami budou Zeng Jian ze Singapuru a Rus Alexander Šibajev

Dva čeští zástupci budou dnes v odpoledních hodinách bojovat o postup do hlavní soutěže turnaje WTT Contender v katarském Dauhá. Ve třetím kole kvalifikace uspěla nejprve Hana Matelová a po ní také Pavel Širuček. Naopak Karin Adámková na turnaji skončila.

Nenašla recept, podobně jako o den dříve Kateřina Tomanovská, na Zeng Jian ze Singapuru. Prohrála 0:3 a byla vyřazena. Proti Asiatce se postaví také třetí česká hráčka Hana Matelová, která v závěrečném souboji o postup do hlavní soutěže může využít zkušeností svých reprezentačních kolegyň.

Ve třetím kole si poradila s Japonkou Sakurou Yokoiovou, kterou přehrála 3:1. Po vyhraném prvním setu se Japonka dostala skvělým příjmem a bleskovými útoky zpět do zápasu. Vyrovnala na 1:1 a ve třetím setu vedla 5:1 a 6:2. Pak se ale o slovo opět přihlásila Hana Matelová. „Bylo to víc o taktice než o nějakých hezkých výměnách. Servis, příjem a první balon. Rozhodující byl asi třetí set, kdy jsem prohrávala 1:5 a nemohla jsem najít správný rytmus. Pak jsem to dokázala otočit a jsem ráda za další vyhraný zápas,“ řekla po postupu do čtvrtého kola česká reprezentantka.

Ještě dramatičtější byl souboj Pavla Širučka se Španělem Alvaro Roblesem. I v tomto případě měl lepší vstup do zápasu český hráč. Po vyhraném prvním setu však nezachytil začátek toho druhého a nejednou prohrával 0:7. Sice se nevzdal, jenže ztrátu už nedohnal. Prohrál také třetí dějství a byl jeden set od vyřazení. Bojovným výkonem ovšem dokázal nejen srovnat, ale v rozhodujícím pátém setu zvládl i těsnou koncovku. „Byl to hrozně těžký zápas a jsem moc rád, že jsem ho vyhrál. V mužích jsem s ním nikdy nehrál, možná někdy v juniorech. Ale díval jsem se na video a věděl jsem, že často přijímá banánem, což znamenalo měnit servis. A taky příjem. Nejen banánem, ale taky forhendem, občas krátkým flipem. Zkrátka snažit se, abych ho vyvedl z tempa. Bylo to velmi vyrovnané a koncovce jsem měl i štěstí,“ řekl k zápasu Pavel Širuček.

Za stavu 9:9 v pátém setu měl jeho soupeř výhodu servisu, ovšem český hráč se s tím vypořádal na výbornou. „Jak říkám, měl jsem trochu štěstí. Nejprve jsem příjmul trochu po síťce a on zkazil. Mečbol jsem naopak zariskoval. Tušil jsem utečený servis, proto jsem zůstal stát na forhendu a poslal jsem ho forhendem po lajně,“ dodal. Jeho posledním soupeřem v kvalifikaci bude Rus Alexander Šibajev.

 

WTT Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 3. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Alvaro Robles (Šp.) 3:2 (5,-7,-9,9,9).

Dvouhra žen, 3. kolo: Zeng Jian (Singapur) – Karin ADÁMKOVÁ 3:0 (8,4,1), Hana MATELOVÁ – Sakura Yokoiová (Jap.) 3:1 (8,-2,8,6).

Kompletní výsledky najdete ZDE