K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová jde na mistrovství světa dál – AKTUALIZOVÁNO


Česká reprezentantka porazila v prvním kole dvouhry zkušenou Maďarku Georginu Potaovou

Úspěšný vstup do mistrovství světa v americkém Houstonu má česká reprezentantka Hana Matelová. V prvním kole dvouhry žen porazila Maďarku Geoginu Potaovou 4:1 a postoupila do druhého kola. Mnohem méně spokojeni jsou ostatní členové české výpravy. Lubomír Jančařík prohrál se Švédem Antonem Kallbergem 0:4, Tomáš Polanský s Japoncem Shunsuke Togamim 1:4 a Kateřina Tomanovská s Korejkou Lee Zion 2:4. Vypadla i dvojice Tomáš Polanský, Hana Matelová ve smíšení čtyřhře.

Česká ženská jednička se s maďarskou reprezentantkou střetla už na letošním turnaji TOP 16 v řeckém Thessaloniki. Tam ji porazila těsně po tuhém boji. Tentokrát to byla úplně jiná hra. Matelová hrála důrazně, nebála se útočit a zvládla lépe koncovky úvodních dvou setů. „Byl to úplně jiný zápas než na TOP 16. Tam jsem odvracela mečboly a vyhrála opravdu velmi těsně. Tady byly rozhodující první dva sety. Pak už jsem si hodně věřila a těším se moc na další kolo,“ řekla po zápase česká reprezentantka.

Na šampionát, který se poprvé v historii koná ve Spojených státech, se moc těšila, ovšem jak sama dodala, zatím toho z Houstonu moc neviděla. „Nikde jsme nebyli, soustředím se na turnaj a vlastně ani příležitostí moc není. Je skvělé, že je tady vše pohromadě. Hotel a hala tvoří jeden komplex, takže žádná zbytečná ztráta času. Hned vedle je park, kam můžeme na procházku nebo si zaběhat. Ale jinak nic zvláštního. Vše má jasná pravidla, nic neobvyklého se nám tady prozatím nestalo,“ s úsměvem dodala po úspěšném úvodním zápase.

Čtvrtfinalista mistrovství Evropy Lubomír Jančařík naopak určitě nebude na šampionát vzpomínat rád. Hned po první zápase ve dvouhře pro něj turnaj skončil. Los byl nekompromisní a za soupeře mu určil švédského mladíka Antona Kallberga, který ovšem patří k nejlepším hráčům v německé Bundeslize. Byl v zápase jasně lepším hráčem, Jančaříka vůbec k ničemu nepustil a vyhrál zaslouženě 4:0.

O mnoho lépe nedopadl ani druhý český zástupce ve dvouhře mužů. Tomáš Polanský prohrál s Japoncem Shunsuke Togamim 1:4, když se mu podařilo vyhrát pouze koncovku třetího dějství. A další prohru na turnaji pak český reprezentant zaznamenal v prvním kole smíšené čtyřhry. Společně s Hanou Matelovou nestačili na německou dvojici Dang Qiu, Nina Mittelhamová a prohráli 1:3.

Poslední českou hráčkou, která se v Houstonu představila první hrací den, byla ve dvouhře žen Kateřina Tomanovská. S Korejkou Lee Zion sehrála poměrně vyrovnanou partii, ale nakonec se ani ona do druhého kola neprobojovala. Prohrála 2:4 a na turnaji rovněž skončila.

České barvy tak bude na šampionátu hájit už jen Hana Matelová. Ve středu pozdě v noci ji čeká duel druhého kola dvouhry žen proti Švédce Lindě Bergströmové a ve čtvrtek společně se Slovenkou Barborou Balážovou vstoupí jako sedmý nasazený pár do druhého kola čtyřhry žen.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Houston

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 1. kolo: Anton Kallberg (Švéd.), – Lubomír JANČAŘÍK 4:0 (6,4,2,5), Shunsuke Togami (Jap.) – Tomáš POLANSKÝ 4:1 (4,7,-11,8,7).

Dvouhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ – Georgina Potaová (Maď.) 4:1 (11,9,7,-8,4), Lee Zion (Kor.) – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (6,-7,-10,4,1,7).

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: Dang Qiu, Nina Mittelhamová (Něm.) – Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ 3:1 (14,10,-5,6).

Kompletní informace i MS najdete ZDE