K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hana Matelová s Barborou Balážovou vydřely vítězství v prvním kole


Nasazený pár číslo jedna byl na pokraji vyřazení, ale nakonec Bělorusky porazil

Mohlo to být první veliké překvapení evropského šampionátu ve Varšavě, jenže nakonec nebylo. Nasazený pár číslo jedna ve čtyřhře žen Hana Matelová s Barborou Balážovou prohrával s běloruskou dvojicí Daria Trigolosová, Katsiaryna Baravoroková 0:2 na sety a byl krůček od vyřazení.

Dokázal však vývoj zápasu otočit, a nakonec po výhře 3:2 postoupil do druhého kola, kde ho čeká německá dvojice Petrissa Soljaová, Shan Xiaona. Souboj s Běloruskami se lámal ve čtvrtém setu, kdy česko-slovenská dvojice prohrávala už 1:6. S trochou potřebného štěstí ovšem i tuto ztrátu dohnala. „První set byla z naší strany tragédie. Nemohly jsme se do toho dostat, vůbec jsme nenašly tempo, míček neletěl víc než dvakrát přes síťku. Ve druhém setu už to bylo lepší, ale v koncovce jsme měly trochu smůlu, protože soupeřky trefily skvělé míčky,“ komentovala úvodní dvě dějství zápasu Barbora Balážová. Podle Hany Matelové byl důležitý třetí a pak hlavně čtvrtý set. „Určitě i ony si uvědomovaly, že sahají po vítězství, což hrálo svoji roli. Začaly víc kazit a my jsme se dostávaly ke svojí hře. Nejdůležitější bylo, že jsme otočily nepříznivý vývoj čtvrtého setu a vyrovnaly. Závěr už nám vyšel lépe, ale snadné to nebylo.“

Obe hráčky se ovšem shodly na tom, že do dalšího kola půjdou s čistou hlavou a na vydřené vítězství rychle zapomenou. „Zítra to bude úplně něco jiného. Čekají nás silné Němky Solja a Shan, takže to bude hodně těžký souboj,“ dodala Hana Matelová.

Zbylé tři české hráčky se ve čtyřhře se soutěží rozloučily. Zdena Blašková s Karolínou Mynářovou nestačily na sesterskou dvojici Anna Katarzyna Wengrzynovy a prohrály 0:3. Kateřina Tomanovská s belgickou spoluhráčkou Nathalií Marchettiovou podlehly lucemburskému páru Ni Xia Lian, Sarah de Nutteová 1:3.

Do bojů zasáhl rovněž jediný český mužský pár na turnaji. Pavel Širuček s Tomášem Polanským. Vstup do turnaje se mu povedl, když vyhrál nad tureckou dvojicí Ibrahim Gündüz, Abdullah Yigenler 3:1. „Byli jsme lepší a vyhráli zaslouženě. Turci střídali lepší momenty s těmi slabšími, kdežto my jsme hráli konzistentně stále svoje. Může to být samozřejmě vždycky lepší, ale myslím, že jsme předvedli kvalitní výkon. Dostali jsme je pod tlak a z toho pramenily jejich chyby,“ řekl po zápase Pavel Širuček.

Český pár čeká v boji o postup do osmifinále belgicko-polská dvojice Cédric Nuytinck, Jakub Dyjas a podle Tomáše Polanského je to naprosto hratelný soupeř. „Myslím, že máme velmi dobrý los a chtěli bychom toho využít. Žádný ze soupeřů nebude slabý, ale ani zase extra silný. Takže uvidíme v dalším kole, jak to půjde.“

K prvnímu velkému překvapení na turnaji v dopoledním programu přece jen došlo. Německý pár Timo Boll, Patrick Franziska, který byl nasazený jako dvojka, prohrál s chorvatsko-slovinskou dvojicí Tomislav Pucar, Darko Jorgič 2:3.

 

Mistrovství Evropy jednotlivců, Varšava

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra žen, 1. kolo: Anna Wegrzynová, Katarzyna Wegrzynová (Pol.) – Karolína MYNÁŘOVÁ, Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (8,9,10), Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Daria Trigolosová, Katsiaryna Baravoroková (Běl.) 3:2 (-5,-10,2,7,8), Ni Xia Lian, Sarah de Nutteová (Luc.) – Kateřina TOMANOVSKÁ, Nathalie Marchettiová (Bel.) 3:1 (8,6,-7,12).

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Pavel ŠIRUČEK, Tomáš POLANSKÝ – Ibrahim Gündüz, Abdullah Yigenler (Tur.) 3:1 (10,-8,3,9).

Kompletní informace o šampionátu najdete ZDE