K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hanu Matelovou čeká na úvod TOP 16 obranářka Han Ying


TOP 16 je velký turnaj, boj o body i peníze, ale především obrovská pocta na něm startovat

Podobně jako v loňském roce je Hana Matelová v dějišti turnaje nejlepších evropských hráčů a hráček. Ve švýcarském Montreux zítra startuje prestižní TOP 16, který se hraje jako Evropský pohár a je tak kvalifikačním podnikem na Světový pohár.

Česká ženská jednička v Montreux hrála už v loňském roce, kdy prohrála v prvním kole s Rumunkou Bernadette Szocsovou 2:4. Letos je jedenáctá nasazená a los jí v prvním kole přisoudil jednu z nejlepších obranářek světa Němku Han Ying. Na velkých turnajích se tyto hráčky potkaly jen jednou. V roce 2017 česká reprezentantka s Han Ying prohrála v Dauhá 0:4.

 

Evropský pohár TOP 16, Montreux

Pozvaní hráči a hráčky (podle nasazení)

Muži: Mattias Falck (Švéd.), Dimitrij Ovtcharov, Timo Boll (oba Něm.), Simon Gauzy (Fr.), Liam Pitchford (Angl.), Vladimir Samsonov (Běl.), Marcos Freitas (Portug.), Jonathan Gróth (Dán.), Kristian Karlsson (Švéd.), Daniel Habesohn (Rak.), Tomislav Pucar (Chorv.), Robert Gardos (Rak.), Wang Yang (Sloven.), Darko Jorgič (Slovin.), Emmanuel Lebesson (Fr.), Lionel Weber (Švýc.).

Ženy: Sofia Polcanová (Rak.), Petrissa Soljaová (Něm.), Bernadette Szocsová (Rum.), Han Ying (Něm.), Elizabeta Samarová (Rum.), Matilda Ekholmová (Švéd.), Margaryta Pesocká (Ukr.), Polina Michajlovová (Rus.), Ni Xia Lian (Luc.), Britt Eerlandová (Niz.), Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.), Natalia Partyková (Pol.), Yana Noskovová (Ukr.), Dora Madaraszová (Maď.), Rachel Moretová (Švýc.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE