K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Havířov zdolal Františkovy Lázně a vynutil si další utkání

Benes_4981

Michal Beneš zařídil proti favorizovanému soupeři dva body, další přidali Čihák s Karabcem

Bylo to prozatím první veliké překvapení čtvrtfinále play off Extraligy mužů. Ale stálo za to. Hráči Baníku Havířov v letošním ročníku neuhráli proti Františkovým Lázním ve čtyřech utkáních více, než jeden bod, ovšem tentokrát svého soupeře porazili 4:2. Vynutili si tak prodloužení série, ve které jejich soupeři stále vedou 2:1.

Západočeši přicestovali na sever Moravy s nadějí, že ukončí sérii a budou se moci připravovat na semifinále. Ovšem trojice Marek Čihák, Michal Beneš a Ivan Karabec byla proti. Právě posledně jmenovaný zaskočil ve druhém zápase Itala Romualda Mannu a svým vítězstvím nastartoval bojovné představení domácích. „Do puntíku nám vyšla sestava a složení jednotlivých zápasů. A k tomu pak Ivan předvedl vynikající výkon, kterým porazil svého soupeře a vybojoval klíčový bod,“ chválil zkušeného hráče domácí trenér Kamil Koutný. Neméně důležité však bylo i následující vítězství Michala Beneše nad Tomášem Pavelkou, po němž šli Havířovští do vedení.

Bylo zřejmé, že proti famóznímu Antonínu Gavlasovi domácí body neudělají, proto se pozornost soustředila na zbývající dva hráče sestavy Františkových Lázní. Marek Čihák porazil po pětisetové bitvě Tomáše Pavelku a dílo dokonal Michal Beneš. Svým druhým bodem v utkání pečetil vítězství domácích. „Bylo to hodně vybojované vítězství a jsme moc rádi, že se nám podařilo sérii protáhnout. Všichni tři hráči předvedli skvělé výkony,“ dodal Kamil Koutný. Jediný úspěšný hráč v dresu Františkových Lázní byl Antonín Gavlas, který byl po utkání pochopitelně hodně zklamaný. Přiznal však, že nečekal lehké utkání. „Havířov v domácím prostředí potrápil v sezoně řadu favoritů. Z našeho pohledu byla rozhodující prohra Romualda ve druhém zápase. Havířovští chytli dech a rozehráli se ke skvělému výkonu. Budeme muset zlepšit naši hru, pokud chceme vyhrát hned v následujícím utkání. Hlavně pak zefektivnit náš servis, protože z něj jsme udělali hrozně málo bodů.“

Druhou sérií, která ještě bude pokračovat, je souboj DTJ Hradec Králové s TJ Ostrava KST. Východočeši využili výhodu domácího prostředí a po výhře 4:2 jim k postupu chybí jedno vítězství. Hned v úvodním zápase porazil Martin Olejník zkušeného Josefa Šimončíka a vzal hostům jeden z hlavních trumfů. Ostravané sice dokázali vyrovnat v průběhu utkání na 2:2, ovšem pak Olejník porazil Jiřího Martinka a vítězství pečetil Martin Koblížek výhrou nad Patrikem Klosem.

El Niňo Praha bez problémů postoupilo do semifinále. Také ve třetím zápase nepřipustili svěřenci Josefa Plachého žádné komplikace a Kotlářku porazili přesvědčivě 4:0. „Jsem rád, že jsme celou sérii zvládli tak rychle a nyní se můžeme soustředit na semifinále. Oba týmy měly výhodu, že nemusely na utkání nikam cestovat, ale atmosféra byla nezvyklá,“ řekl po zápase spokojený trenér El Niňa

Jeho protějšek Tomáš Vrňák musel konstatovat, že Kotlářka neměla na postup nárok. „El Niňo bylo ve všech třech zápasech podle očekávání lepší. My jsme si na konci základní části pokazili výchozí pozici pro play off, tudíž jsme nastoupili proti velmi silnému týmu. Série proti El Niňu byla pro oba týmy nepříjemná i tím, že kluci se vídají každý den na tréninku a hrát proti sobě je zvláštní. Sedmé místo je však pro Kotlářku velkým úspěchem a teď už budeme El Niňu držet palce v dalších bojích,“ zhodnotil celé play off Tomáš Vrňák.

V semifinále je také TTC Ostrava 2016, která neměla ani ve třetím utkání větší problémy s týmem SKST DencoHappel Liberec. Petr Korbel sice prohrál s Jakubem Sibertem, ale to bylo jediné zavání Ostravanů, kteří tak mohou rovněž v klidu čekat na jméno svého dalšího soupeře v play off.

 

Extraliga mužů, sezona 2016/2017, čtvrtfinále play off

SKST DencoHappel Liberec – TTC Ostrava 2016 1:4, stav série: 0:3

Jan VALENTA – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 0:3 (-13,-8,-4), Jakub SEIBERT – Petr KORBEL 3:2 (10,-4,-9,8,6), Radek KOŠŤÁL – Tomáš TREGLER 1:3 (-10,-8,4,-4), Jakub SEIBERT – Aleksandar KARAKAŠEVIČ 1:3 (9,-7,-10,-8), Jan VALENTA – Tomáš TREGLER 0:3 (-2,-6,-8).

DTJ Hradec Králové – TJ Ostrava KST 4:2, stav série: 2:1

Martin OLEJNÍK – Josef ŠIMONČÍK 3:0 (7,8,2), Martin KOBLÍŽEK – Patrik KLOS 3:2 (5,8,-8,-7,1), David PALKOVSKÝ – Jiří MARTINKO 1:3 (7,-8,-10,-8), Martin KOBLÍŽEK – Josef ŠIMONČÍK 1:3 (10,-8,-9,-7), Martin OLEJNÍK – Jiří MARTINKO 3:1 (7,-7,6,7), David PALKOVSKÝ – Patrik KLOS 3:0 (7,8,6).

SF SK Kotlářka EN Praha – SF SKK EL Niňo Praha 0:4, stav série: 0:3

Jakub NĚMEČEK – David REITŠPIES 1:3 (-4,-9,5,-3), Stanislav KUČERA – Michal BARDOŇ 1:3 (-7,5,-6,-7), Marek OBEŠLO – Jakub KLEPRLÍK 1:3 (-6,9,-8,-9), Stanislav KUČERA – David REITŠPIES 0:3 (-12,-4,-4).

SKST Charvát Baník Havířov – SK TTC Františkovy Lázně 4:2, stav série: 1:2

Marek ČIHÁK – Antonín GAVLAS ml. 1:3 (-4,-7,9,-12), Ivan KARABEC – Romualdo MANNA 3:1 (9,-1,8,4), Michal BENEŠ – Tomáš PAVELKA 3:1 (9,10,-7,5), Ivan KARABEC – Antonín GAVLAS ml. 0:3 (-7,-4,-8), Marek ČIHÁK – Tomáš PAVELKA 3:2 (-4,10,-10,8,12), Michal BENEŠ – Romualdo MANNA 3:0 (6,10,9).

 

Program, 4. utkání

Pátek, 21. dubna

DTJ Hradec Králové – TJ Ostrava KST (18 hodin)

SKST Charvát Baník Havířov – SK TTC Františkovy Lázně (16 hodin)

Program, případná 5. utkání

Pondělí, 24. dubna v 18 hodin

TJ Ostrava KST – DTJ Hradec Králové

SK TTC Františkovy Lázně – SKST Charvát Baník Havířov

 

Kompletní informace o Extralize mužů najdete na: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=2271&rocnik=2016&oblast=420000