K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hodonín vykročil za obhajobou, ale neměl to v Břeclavi snadné


Podle očekávání zařídila tři body hostujícího celku Číňanka Guo Lin

Velmi dramatický průběh mělo úvodní finálové utkání play off extraligy žen mezi domácím MSK Gumotex Břeclav a obhájcem mistrovského titulu SKST Mart Hodonín-Stavoimpex. Hostující tým vyhrál 5:3, když tři body zařídila Číňanka Guo Lin a dva přidala Polka Natalia Partyková.

Hodonín nastoupil bez zkušené Renáty Štrbíkové, která má stále zraněné pravé zápěstí. Místo ní si finále ligy po roční pauze zahrála Kateřina Pěnkavová. Úplně spokojená z haly neodcházela, protože prohrála s Maďarkou Vivien Ellöovou i Danou Čechovou. Její spoluhráčky však dokázaly výhru zařídit.

O osudu velmi vyrovnaného utkání se výrazným způsobem rozhodlo už v jeho samotném úvodu. To když Karin Adámková dlouho trápila Číňanku Guo Lin a nakonec s ní po boji prohrála 2:3. „Bylo na ní vidět, že je z malé herny a bouřlivého prostředí hodně zaskočená. Chtěla jsem toho využít, ale bohužel jsem kazila svoje lehké balony. To rozhodlo, jinak to byl hodně vyrovnaný zápas,“ řekla zklamaná, ale s výkonem částečně spokojená Karin Adámková. Ani jedna ze spoluhráček totiž Číňance dva sety vzít nedokázaly.

Druhým klíčovým momentem utkání byl další pětisetový duel. Tentokrát mezi Danou Čechovou a Natalií Partykovou. V něm hned v prvním setu Čechová nevyužila dva setboly, vedení se ujala Partyková, ale česká reprezentantka dokázala vývoj zápasu otočit. Jenže totéž se pak povedlo Polce, která se nakonec radovala z vítězství. „Souhlasím s tím, že to byl velmi důležitý bod a já jsem to věděla od samého začátku. Za stavu 1:2 na sety jsem se potřebovala pořádně vyhecovat a najít v sobě sílu na obrat. Bylo to hodně vyrovnané a bojovaly jsme o každý bod. Bylo moc důležité, že se mi podařilo vyrovnat, protože pak už jsem měla psychicky navrch, cítila se silnější a byla jsem i jistější,“ řekla po utkání Partyková.

Hostující tým vedl po dalším vítězství dvojice Guo Lin a Natalia Partyková už 4:1, když se hráčky Břeclavi přece jen nadechovaly k mohutnému finiši. Dana Čechová doslova vydřela výhru nad Kateřinou Pěnkavovou a pak přidala další bod Ellövá, když zdolala Partykovou. Definitivní podobu výsledku však dala Číňanka ve službách Hodonína. Porazila díky lepším koncovkám třetího a čtvrtého setu Čechovou 3:1.

V odvetě se fanoušci mohou těšit bezpochyby na další pokračování zajímavého boje o titul. Hodonín bude mít sice výhodu domácího prostředí, ale hráčky Břeclavi jasně ukázaly, že přinejmenším vyrovnanou partii dokážou s favorizovanými soupeřkami uhrát. A kdo ví, jak to v sobotu od 18. hodin celé dopadne.

Utkání můžete sledovat živě na streamu ping-pong.tv

 

Extraliga žen, sezona 2017/2018

MSK Gumotex Břeclav – SKST Mart Hodonín – Stavoimpex 3:5

Karin ADÁMKOVÁ – GUO Lin 2:3 (9,-6,-8,5,-6), Vivien ELLÖOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 3:0 (4,9,4), Dana ČECHOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 2:3 (-10,9,4,-7,-5), Vivien ELLÖOVÁ – GUO Lin 0:3 (-8,-6,-11), Karin ADÁMKOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 0:3 (-4,-11,-9), Dana ČECHOVÁ – Kateřina PĚNKAVOVÁ 3:2 (6,-6,-4,9,9), Vivien ELLÖOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (9,-8,6,9), Dana ČECHOVÁ – GUO Lin 1:3 (-5,9,-11,-9).

Další program finále

 Sobota, 12. května (18)

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav

Pátek, 18 května (případné 3. utkání, 18)

SKST Mart Hodonín – Stavoimpex – MSK Gumotex Břeclav

 

Kompletní informace o Extralize žen najdete ZDE