K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem PingCastu #24 byl Marek Klásek


Za největší úspěch kariéry považuji páté místo na mistrovství světa, přiznal bývalý český reprezentant

Velmi úspěšnou hráčskou, ale vlastně už i trenérskou kariérou se může pochlubit další host pořadu PingCast, kterým byl Marek Klásek. Jako hráč vyhrál domácí titul, má dvě bronzové medaile ze soutěže družstev z mistrovství Evropy, byl pátý na mistrovství světa v soutěži družstev a byl například ve finále turnaje světového okruhu v Chile.

Jako trenér pak působil v roli asistenta při úspěchu českých kadetů na MEJ v Ostravě v roce 2013, o tři roky později pak juniorský tým dovedl jako hlavní kouč na šampionátu v Záhřebu ke stříbru.

Povídal si s ním Adam Procházka a na úvod nemohl nepřipomenout jeho senzační výkon na ME 2005 v Aarhusu, kdy ve čtvrtfinále pomohl českému týmu v boji o medaili proti Švédsku dvěma body. „Rád na to vzpomínám, porazil jsem tehdy v rozhodujícím zápase Waldnera, nejlepšího hráče všech dob. Mrzí mě, že jsme pak v semifinále prohráli 2:3 s Rakouskem, protože jsme měli tehdy skvělý mančaft a mohli jsme turnaj možná i vyhrát. Osobně za největší úspěch ovšem považuji páté místo na mistrovství světa v Brémách, kde před námi z evropských týmů skončili pouze Němci,“ řekl na úvod.

Rozpovídal se o vzájemných zápasech s legendárním Švédem, o tom, jak se dokázal vyrovnat s jeho nepříjemným servisem a celkovým pojetím hry. Marek Klásek okomentoval některé změny v pravidlech za dobu, kdy byl aktivním hráčem, ale pak v rozhovoru společně otevřeli také jeho trenérskou dráhu.

A nezapomněli na úspěchy, kterých v letošní sezoně na mezinárodních turnajích dosáhli čeští junioři. „Jsem samozřejmě rád za to, jak se klukům letos dařilo. Tolik medailí z velkých turnajů jsme za poslední roky nepřivezli. Je to důsledek práce těch hráčů, snaží se trénovat, jak nejlépe umí. Dvakrát denně jsou za stolem a tohle jsou pak plody jejich snažení. Já jsem rád, že mohu být u toho, pomoci jim nějakou svojí radou a mohu se radovat s nimi. A věř mi, že vyhrát mezinárodní turnaj, to se nestává každý měsíc nebo každý rok. A letos vyhráli Šimon Bělík, Adam Štalzer, Štěpán Brhel, další přidali jiné medaile. Jsou to úspěchy, které by je měly nakopnout do další kariéry. Aby pak dokázali něco také mezi muži. Tam se to hlavně počítá.“

Co radí Marek Klásek mladým hráčům směrem k přechodu z juniorské do mužské kategorie? A koho celou svoji kariéru obdivuje? Dozvíte se v PingCastu #24. Celý si ho můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.