K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hostem pondělního PingCastu #22 byl Jakub Kleprlík


Jsem v týmu, kde je Tomáš Demek a Petr Korbel. Mám pocit, že jsem na správném místě, řekl v rozhovoru

Je oporou extraligového týmu TTC Ostrava 2016, ovšem výčet jeho klubových zastavení je poměrně zajímavý. Jakub Kleprlík hrál spoustu let v zahraničí, nejprve v Německu, pak ve Francii, a nakonec i ve Švédsku, kde se připravoval pod vedením mistra světa Petra Karlssona.

Michal Henžel s ním v rozhovoru probral jeho cestu z rodného Broumova až do současného působiště. Prvním velkým zlomem v životě bývalého českého reprezentanta byl přestup do Frýdku-Místku, následovala řada let v Mokrých Lazcích a první zahraniční angažmá v německém Hilpolsteinu. „Bylo to pro mne hodně nové. Byla to sice druhá nejvyšší soutěž, ale chodilo více lidí, a hlavně bylo hodně cestování. Člověk se musel naučit s tím počítat. Tam bylo jedno, kdy přijedete a jak přijedete, ale když začne zápas, musíte být připraveni. Bylo to hodně o zodpovědnosti každého hráče. Musí si sám vybudovat svoje jméno a je to hodně otázkou času a úsilí. To byla největší změna oproti působení v domácí soutěži.“

V Německu zůstal jeden rok a rozhodl se pro změnu. Kývnul na nabídku z Francie, kterou si po pár letech jako zemi velmi oblíbil. „Cítil jsem, že ve druhé německé Bundeslize se není kam posunout. Na tu nejvyšší jsem hráčsky neměl, proto jsem hledal nové angažmá. A přes Pepu Šimončíka jsem se dostal k nabídce od francouzského klubu v Cannes. To je klub s obrovskou tradicí, vyhrál první ročník Ligy mistrů a hrály tam takové osobnosti jako Jorgen Persson nebo Damien Eloi. Tehdy družstvo spadlo poprvé v historii do třetí ligy a chtělo se vrátit zpět mezi ty nejlepší. Mně se tohle moc líbilo, dohodli jsme podmínky a bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mé kariéře.“

Po postupu do nejvyšší francouzské klubové soutěže si ovšem Jakub Kleprlík uvědomil, že je potřeba změnit styl přípravy a přestěhoval se do Švédska. Trénoval ve skupině v klubu Falkenbergs, kterou vedl mistr světa i Evropy Peter Karlsson. I ve Skandinávii se mu pochopitelně líbilo.

Před několika lety se ale rozhodl pro návrat do české nejvyšší soutěže. V týmu pražského El Niňa se radoval z mistrovského titulu, v dresu TTC Ostrava 2016 si zase zahrál Ligu mistrů. Jaké má třeba plány do budoucna, to se dozvíte v PingCastu #22. Celý si ho můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.