K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hráčky Hodonína se těší na utkání roku


Iveta Vacenovská připomíná mimořádně vyrovnaný kádr družstva Berlína

Bude to bezesporu utkání roku. Hráčky SKST Hodonín – Stavoimpex postoupily poprvé v historii do čtvrtfinále Ligy mistryň a v pátek 25. ledna od 18 hodin hostí ve své herně německý TTC Berlín Eastside. Odveta je na programu 8. února v Berlíně.

Český tým zvládl na podzim boje v základní skupině nejprestižnější pohárové soutěže klubů v Evropě, když obsadil druhé místo za polským KTS Enea Siarka Tarnobrzeg a nechal za sebou rakouský LZ Linz Froschberg. Čtvrtfinále se už hraje play off systémem a los mu určil jeden z nejúspěšnějších klubů posledních let. Čtyřnásobný vítěz soutěže TTC Berlín Eastside disponuje i v letošním ročníku velmi silným kádrem a bude rozhodně v boji o postup mezi čtyři nejlepší velkým favoritem.

V základní skupině ani jednou nezaváhal. Kádr družstva tvoří Švédka Matilda Ekholmová (30. hráčka světového žebříčku), Maďarka Georgina Potaová (35.), Němka Nina Mittelhamová (49.) a další zkušená šestatřicetiletá Němka Xiaona Shan, která kvůli delší přestávce na bodovaných turnajích ze světového žebříčku vypadla. Svoji aktuální formu ovšem potvrdila bývalá světová dvanáctka na nedávném Hungaria Open, kde se probojovala mezi šestnáct nejlepších. „Největší výhodou německého týmu je obrovská vyrovnanost všech hráček. Trenérka může sestavu postavit jakkoliv, může určitě mnohem více taktizovat, než náš kouč. Berlín bude velkým favoritem, ale my budeme bojovat o postup do semifinále až do konce,“ říká Iveta Vacenovská, která se před sezonou vrátila do Hodonína ze zahraničního angažmá.

Je bezesporu nejzkušenější hráčkou v týmu českého mistra, těmi dalšími jsou polská reprezentantka Natália Partyková (54.), Ukrajinka Solomiya Brateyková (224.) a především Číňanka Guo Ruichen. Ta je sice na světovém žebříčku až na 741. místě, absolvovala vloni ovšem jediný turnaj v Bělorusku, na kterém se jí nedařilo. Právě ona je ale klíčovou osobností hodonínského celku a trenér Jaroslav Mikeska bude na její výkon spoléhat. „Víme, že nás čeká velmi silný soupeř, ale jsme ve čtvrtfinále Ligy mistryň. Tam už si člověk nevybere. Věříme, že nejsme úplně bez šance a budeme si v prvním utkání chtít vytvořit dobrou pozici do odvety,“ tvrdí Mikeska.

Jeho slova doplňuje Iveta Vacenovská: „Podle mého názoru je výhoda, že hrajeme první utkání doma. Budeme mít podporu plné haly a naši fanoušci jsou skvělí. Pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek. A kdyby se nám podařilo třeba těsně vyhrát, znervózní o takové skvělé hráčky, jaké jsou v Berlíně. Pak by byla odveta o to zajímavější.“

Liga mistryň se poprvé hrála v sezoně 2005/2006 a navazovala na předchozí PMEZ, který se hrál od roku 1963/64. Zatímco v historii PMEZ žen tehdy československé kluby hned dvakrát zvítězily (v roce 1975 Sparta ČKD Praha a 1988 Spartak BS Vlašim), v Lize mistryň je účast ve čtvrtfinále doposud největším úspěchem českého klubu.

Kompletní informace o Lize mistryň najdete ZDE