K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jiří Martinko se v PingCastu rozpovídal o bojích v Lize mistrů


Člen vedení klubu musel šéfa rychle odvést, jinak by se snad porvali, zavzpomínal na klíčový duel

V minulém týdnu se hrály turnaje 1. fáze Ligy mistrů a do bojů zasáhly nejen dva české kluby, ale výborně si vedli také čeští hráči, působící v rakouských klubech. Tomáš Konečný i Jiří Martinko se svými spoluhráči slavili postup, a právě s Jiřím Martinkem si v PingCastu #14 povídal Michal Henžel.

Nejprve byla pochopitelně řeč o tom, co pro mladého českého hráče znamenala změna působiště. Z tréninkové skupiny v německém Saarbrückenu po dvou letech odešel, protože se dohodl na přestupu do rakouského Welsu. A vrátil se zpět na sever Moravy. „Tím, že jsem se upsal Welsu, musel jsem přemýšlet co dál v oblasti trénování. Kdybych zůstal v Německu, asi bych na 99 % dál trénoval v Saarbrückenu. Jenže Wels je vzdálen asi 800 kilometrů, z Ostravy je to polovina. A řada rakouských klubů působí v okolí Vídně, což je ještě blíž. Proto jsem přijal nabídku vedení svazu, který mi umožňuje trénovat v tréninkovém centru v Havířově. Neříkám, že je to navždy, rád bych se v budoucnu do Německa třeba vrátil, ale v tuto chvíli je to nejlepší řešení,“ řekl Jiří Martinko.

Rakouský Wels je tradičním účastníkem Ligy mistrů. V minulosti hrál ve skupině třeba s Ostravou a v minulé sezoně zase šokoval tím, že na turnaj Ligy mistrů, hraný v tzv. bublině v Düsseldorfu, povolal své béčko, včetně dvanáctiletého Petr Hodiny. Hráči prvního mužstva tehdy totiž museli do karantény.

Během léta se kádr rakouského klubu obměnil. V tom ale Jiří Martinko nevidí žádný problém. „Z áčka zůstal jen Rakušan Andreas Levenko. Frane Kojič odešel do klubu, kde působí Tomáš Konečný. To byl v rámci rakouské ligy velký přestup. Maďar Szudi odešel do Francie, ale toho nahradil jeho deblový spoluhráč Nandor Ecseki. Všichni tři se známe z mezinárodních turnajů, Nandor byl navíc jeden rok v tréninkové skupině v Saarbrückenu. Že bychom byli nejlepší kámoši, to samozřejmě ne, ale prostě se známe a bude čas se seznámit do sytosti. Ale zatím to vypadá, že budeme mít stejně skvělou partu, jakou jsem zažil v předchozích klubech,“ věří český reprezentant.

Ve skupině B 1. fáze Ligy mistrů rakouský klub skončil v tabulce druhý a klíčový duel svedl s maďarským Pte Pécs Kalo-Meh. Jiří Martinko připustil, že podobně vyhecované utkání už dlouho nezažil. „Máme v klubu dva Maďary, takže se čekalo, že to bude hodně prestižní. Škoda, že jsem za stavu 2:0 neporazil Gabora Gerolda a neukončil utkání. V průběhu mého zápasu totiž do haly dorazilo několik maďarských fanoušků z Pécse a začali dělat docela veliký rámus. Já jsem si toho ani moc nevšiml, až po zápase jsem to viděl. Pak nám Nandor Ecseki po posledním zápase, co hrál proti dalšímu Maďarovi řekl, že nebyli na něho moc slušní. Ale on to skvěle zvládl. Náš šéf proti fanouškům vyjel a další člen vedení klubu ho musel rychle odvést, jinak by se tam snad porvali,“ přidal s úsměvem historku z Ligy mistrů.

Celý PingCast #14 si můžete poslechnout na Youtube kanálu České asociace stolního tenisu ZDE nebo na podcastových aplikacích Anchor, Breaker, Castbox, Google Podcast, Pocketcast, Radio Public, Spotify, Apple podcast a Overcast.