K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jména pro olympijskou kvalifikaci týmu jsou známá


Jediným nováčkem v seniorském reprezentačním týmu je Jiří Martinko

Hned v lednu příštího roku čeká řadu reprezentačních týmů první velký turnaj. Světová olympijská kvalifikace družstev v portugalském Gondomaru se hraje 22. – 26. ledna 2020. Zúčastní se jí 35 družstev mužů a 31 družstev žen. Ve hře je celkem devět míst pro obě kategorie na turnaj v Tokiu.

Soutěž družstev na olympijských hrách se hraje odlišným způsobem, než například na mistrovství Evropy nebo mistrovství světa. Družstvo tvoří tři hráči nebo hráčky. Velmi důležitým faktorem je čtyřhra. Hráči, kteří v ní nastoupí, pak mohou nastoupit jen do jedné dvouhry. Naopak, „singlista“, který nehraje čtyřhru, může hrát dvě dvouhry. Hraje se do tří vítězných bodů.

Den před turnajem budou účastnické týmy rozlosovány do osmi samostatných „pavouků“, jejichž vítězové si zajistí k.o. systémem účast na olympijském turnaji. Poražení finalisté postoupí do druhé fáze, kdy se opět k.o. systémem utkají o poslední postupové místo.

Výkonný výbor České asociace stolního tenisu schválil návrh nominace na tento turnaj. V soutěži mužů budou Českou republiku pod vedením trenéra Josefa Plachého reprezentovat Pavel Širuček, Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský a Jiří Martinko. Družstvo žen povede trenér Peter Engel a kvarteto hráček tvoří Hana Matelová, Karin Adámková, Dana Čechová a Aneta Širučková.