K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorská družstva skončila ve Varaždinu shodně jedenáctá


Zítra začínají na MEJ v Chorvatsku soutěže jednotlivců
Foto: ettu.org

Šampionát juniorů v chorvatském Varaždinu se překulil do své druhé poloviny. Soutěže družstev už čekají ve středu jen finálové boje a také utkání o udržení, resp. postup do elitní divize. Ani jedno se netýká českých týmů, které shodně skončily v obou soutěžích na jedenáctém místě.

Junioři se podruhé na turnaji utkali s ruskou dvojicí, která mohla absolvovat soutěž družstev. Zbytek týmu je v karanténě, přesto Damir Achmetsafin s Maksimem Bokovem opět vyhráli. A opět to bylo 3:1. Do boje sice zasáhl Radek Skála, jenže v úvodu nestačil na Achmetsafina. Stejně tak prohrál s Bokovem Ondřej Květon. Povinný boj za kontumaci třetí dvouhry tentokrát připadl Radku Onderkovi, ovšem pak Achmetsafin pečetil vítězství ruského družstva.

Podobně ovšem dopadly české juniorky. Nestačily na Ukrajinu a rovněž skončily jedenácté. Poprvé na turnaji dostala příležitost Nela Hanáková, která prohrála s Iolantou Jevtodiovou 1:3. Helena Sommerová neuhrála proti Anastasii Dymytrenkové ani set a pouze Linda Záděrová svedla s Vydrušenkovou pětisetovou bitvu. Ani ona však neuspěla.

Finálová utkání soutěže družstev jsou na programu ve středu večer. Do té doby se rozehrají soutěže jednotlivců. Ve dvouhře juniorů je všech pět českých hráčů nasazených přímo do hlavní soutěže, ve dvouhře juniorek naopak čekají hned čtyři hráčky boje v základních skupinách. Z každé se první dvě kvalifikují do hlavní soutěže. Odpočívat tak může pouze Linda Záděrová. Podobně klidný bude i start deblových soutěží, do nichž mohou zítra zasáhnout jen některé smíšené dvojice.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých týmů

Junioři U19, o 9. – 12. místo: Rusko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Damir Achmetsafin – Radek SKÁLA 3:0 (5,8,5), Maksim Bokov – Ondřej KVĚTON 3:1 (-9,6,10,8), František ONDERKA 0:3 w.o, Damir Achmetsafin – Ondřej KVĚTON 3:0 (4,5,8).

Juniorky U19, o 9. – 12. místo: Ukrajina – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Anastasiya Dymytrenková – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (8,4,9), Iolanta Jevtodiiová – Nela HANÁKOVÁ 3:1 (4,-9,5,9), Alina Vydrušenková – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (9,-7,-2,9,7).

Los individuálních soutěží

Dvouhra juniorek

Skupina 7: Helena SOMMEROVÁ, Aleksandra Titievskaja (Fin.), Christine Kalvatnová (Nor.)

Skupina 8: Klára HRABICOVÁ, Ni Xiaojing (Luc.), Ema Lovričová (Bosna a Herc.)

Skupina 17: Anna KLEMPEREROVÁ, Romy Reiterová (Rak.), Ida Bondingová Schoslerová (Dán.)

Skupina 31: Karlijn Van Lieropová (Niz.), Nela HANÁKOVÁ, Rezija Melkeová (Lot.), Katarina Laura Mihailovová (Maked.).

Kompletní výsledky najdete ZDE