K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorské týmy udržely pozice v elitní divizi


Helena Sommerová poprvé na šampionátu vyhrála a pomohla k výhře nad Chorvatskem

V chorvatském Varaždinu vrcholí turnaj družstev na juniorském mistrovství Evropy. České družstvo juniorek si s definitivní platností udrželo pozice v elitní divizi, když v prvním utkání skupiny o 9. – 16. místo porazilo domácí Chorvatsko 3:0. Češky už nemohou skončit na turnaji hůř než jedenácté. O deváté místo si zahrají s Ukrajinkami.

Proti Chorvatkám se blýskla skvělým výkonem Klára Hrabicová, která ve druhé dvouhře porazila domácí jedničku Hanu Arapovičovou, jinak deblovou partnerku Lindy Záděrové, poměrně hladce 3:1. Další dva body přidaly právě Linda Záděrová a první výhru na turnaji zaznamenala také Helena Sommerová.

Junioři po nočním prohraném dramatu proti Švédsku nastoupili ve stejné skupině proti Maďarům. Trenér Marek Klásek nechal odpočívat Onderku s Bělíkem a do boje poprvé na turnaji poslal Radka Skálu. Ten hned v úvodním zápase porazil Olivera Botha a poslal český tým do vedení. Maďaři celý turnaj spoléhali na výkony jednoho z nejlepších juniorů Evropy Csaby Andrase. O jeho kvalitách se přesvědčil Tomáš Martinko, který s ním prohrál.

Jenže ve třetí dvouhře opět posul blíže jistotě udržení v elitní divizi české družstvo Ondřej Květon, když zvítězil nad Akosem Kishegyim. Csaba Andras podruhé vyrovnal a opět o osudu utkání rozhodovala až závěrečná dvouhra. Tomáš Martinko tentokrát odmítl jakékoliv drama. Porazil Olivera Botha 3:0 na sety a podobně jako v případě juniorek už nemusí mít čeští junioři strach o udržení v elitní divizi. Jejich posledními soupeři na turnaji budou Rusové, s nimiž už hráli v základní skupině.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých týmů

Junioři U19, o 9. – 16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA   Maďarsko 3:2. Radek SKÁLA – Oliver Both 3:0 (12,6,7), Tomáš MARTINKO – Csaba Andras 1:3 (-3,-7,10,-8), Ondřej KVĚTON – Akos Kishegyi 3:1 (-9,5,6,5), Radek SKÁLA – Csaba Andras 1:3 (-9,9,-7,-6), Tomáš MARTINKO – Oliver Both 3:0 (7,11,10). 

Juniorky U19, o 9. – 16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA – Chorvatsko 3:0. Linda ZÁDĚROVÁ – Janja Matijašečová 3:0 (5,6,1), Klára HRABICOVÁ – Hana Arapovičová 3:1 (7,8,-10,10), Helena SOMMEROVÁ – Zara Iličová 3:1 (12,12,-7,8).

Kompletní výsledky najdete ZDE