K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Liberec a Sokol uhrály v 1. lize cenné remízy, Choceň bez opor neměla šanci


Hodonín se vyhřívá na čele tabulky

To byl víkend! Zatímco dvojkolo dva týdny zpět nenabídlo žádný vyrovnaný duel, tentokrát tomu bylo přesně naopak. Zejména týmy ze spodku tabulky kousaly a došly si pro důležité remízy.

Rozhodně největším tahákem kola byl souboj o první místo mezi Chocní a Hodonínem. Jenomže z očekávaného utkání se nakonec stala jasná záležitost pro hosty, protože domácí nastoupili pouze ve třech hráčích a navíc bez svých největších opor Radka Košťála a Vojtěcha Štrofa. Zatímco u prvního jmenovaného šlo o plánovanou přestávku, u Štrofa tomu tak nebylo. Levorukého hráče delší dobu trápí zranění, které se ozvalo už den předem a choceňský hráč tak byl nucen odstoupit už proti Hustopečím. V tu chvíli bylo jasné, že do šlágru kola nezasáhne.

To samozřejmě mrzelo jeho samotného, fanoušky i spoluhráče Libora Lišku. „Byl jsem zklamaný z toho, jak se to sešlo. Na utkání s Hodonínem jsem se opravdu těšil, ale když jsem viděl, že Vojta nemůže hrát, tak jsem věděl, že je prakticky rozhodnuto. Hodonín má skvělé mužstvo, takže i když jsme se ve třech snažili, tak jsme uhráli pouze dva body. Prohráli jsme navíc i v sobotu s Hustopečemi, takže z našeho pohledu je to hodně nevydařený víkend. Nezbývá než doufat, že příště to bude lepší,“ řekl po zápase Liška.

Zaváhání Chocně využila Elizza, která se vyhoupla na druhé místo tabulky. Ani ta však nemůže být stoprocentně spokojená, protože nezískala plný počet bodů. V sobotu si sice hladce (10:3) poradila s DTJ Hradec Králové, ale v neděli se proti ní vzepřel Liberec, který uhrál plichtu. Velkou radost z tohoto výsledku měl jediný obranář v první lize Petr Šilhán. „My jsme remízou s Elizzou alespoň částečně odčinili prohru s El Niněm. To přijelo v oslabené sestavě a takovéhle zápasy zkrátka musíme doma vyhrát, pokud se chceme udržet. Překvapil nás mladý Jakub Kaucký, který dělal dva body, což asi rozhodlo. Každopádně v neděli jsme uhráli velmi nečekané body. Prohrávali jsme už 3:7, ale pak jsme se chytili. Pepa Medek vyhrál pátý set s japonským soupeřem a já jsem porazil Jakuba Fígeľa,“ nacházel nejdůležitější momenty utkání Šilhán.

Právě výhra libereckého obranáře proti druhému nejlepšímu hráči soutěže Fígeľovi se příliš nečekala. Slovenský hráč se mohl před zápasem se Šilhánem pyšnit bilancí 36:1, ale papírové předpoklady nenaplnil. „Sledoval jsem některé jeho zápasy se skvělými obranáři na internetu a nečekal jsem, že bych měl šanci. Pak se mi ale povedlo uhrát set a začal jsem se hecovat jako snad nikdy před tím. Najednou jsem cítil, že dám úplně všechno a rozehrál jsem se téměř do životní formy. Dařilo se mi i útočit a nakonec jsem to urval. Proti Hrnčiříkovi jsem pak byl v takovém laufu, že jsem cítil, že vyhraju. Jsem ale hlavně rád, že Pepa Medek zvládl náročný poslední zápas. Prohrával v pátém setu 0:5 a nevypadalo to dobře, jenomže v koncovce se mu povedl parádní věšák a to ho uklidnilo. Byly to ale nervy a celé utkání doprovázely obrovské emoce,“ přiblížil dění sympatický čahoun Šilhán.

Hustopeče, posíleny výhrou nad silným protivníkem, zajížděly v neděli na stoly královéhradeckého Sokola, kterému patřila předposlední příčka. Hradečtí se ale pustili do svého soupeře hned od začátku a ukázali, že rozhodně nejsou smířeni se sestupem a hodlají se o udržení porvat. Nakonec z toho byla remíza 9:9, se kterou nebyli na východě Čech úplně spokojeni, což potvrdil také Vlastimil Buben. „Je to škoda, nebyli jsme nakonec daleko od výhry. Vedli jsme 5:1 a 7:3, za stavu 9:8 pak Tomáš Hort měl na lopatě Štěpána Brhela. Výhra by pro nás samozřejmě byla extrémně cenná. Na druhou stranu jsme po delší době neprohráli, což nás může nastartovat. Klíčem bylo to, že jsme snad podruhé za poslední dva roky vyhráli obě dvě čtyřhry,“ nechal se slyšet Buben.

Hustopečím náramně vyšel krok se střídáním, protože Přemysl Janoušek své dva úvodní duely nezvládl, takže jej následně nahradil mladičký Štěpán Brhel. Ten porazil Mokrejše i Horta a ukázal, že ve svých třinácti letech je obrovským talentem a příslibem do budoucna.

 Velmi dobře se dařilo Havlíčkovu Brodu, který ani v azylu nezaváhal a rozstřílel Ostravu i Havířov. Brno doma nejtěsnějším možným rozdílem také porazilo Havířov, který tak odjel z venkovního tripu s nepořízenou.

 

1. liga mužů 2019/2020 

 

Výsledky 11. a 12. kola

Sobota 23. listopadu

KST Zlín – KST Nový Jičín 4:10

TTC MS Brno – SKST Baník Havířov B 10:8

HB Ostrov – TJ Ostrava KST B 10:4

DTJ Hradec Králové – Elizza Praha 3:10

SKST Warmnis Liberec B – SF SKK El Niňo Praha B 7:10

TJ Sokol PP HK 2 B Imeda – SKST Stavoimpex Hodonín 1:10

KST SK US Steinerová Choceň – TJ Agrotec Hustopeče 6:10

Neděle 24. listopadu

TTC MS Brno – TJ Ostrava KST B 4:10

HB Ostrov – SKST Baník Havířov B 10:1

DTJ Hradec Králové – SF SKK El Niňo Praha B 5:10

SKST Warmnis Liberec – Elizza Praha 9:9

TJ Sokol PP HK 2 B Imeda – TJ Agrotec Hustopeče 9:9

KST SK US Steinerová Choceň – SKST Stavoimpex Hodonín 2:10

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE

Související novinky

Všechny novinky