K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Linda Záděrová si z Varaždinu odveze jednu z medailí


Česká reprezentantka s chorvatskou spoluhráčkou Hanou Arapovičovou postoupily do semifinále
Foto: ettu.org

Před třemi lety vybojovaly v kategorii kadetek na MEJ v rumunské Kluži bronzové medaile ve čtyřhře. Letos už jako juniorky opět postoupily do semifinále a z chorvatského Varaždinu si cenný kov opět odvezou. Otázkou zůstává, jakou bude mít barvu. Spolupráce Lindy Záděrové s Chorvatkou Hanou Arapovičovou zkrátka funguje už několik let.

Ve čtvrtfinále tato česko-chorvatská dvojice porazila maďarský pár Anna Volenticsová, Irisz Laskaiová a dnes odpoledne nastoupí proti Němkám Sophii Kleeové a Anastasii Bondarevové v semifinále. „Je to krásný pocit. Jsem plná emocí a ani nevím, co na to říct. Společně nám to zkrátka funguje. Myslím, že jsme ve čtvrtfinále podaly dobrý výkon. Jsme už dost unavené, turnaj je dlouhý, ale tohle je poslední den a není na co se šetřit. Do dalšího zápasu dáme zase všechno,“ řekla po vyhraném čtvrtfinálovém souboji česká reprezentantka.

Podle ní nebyl duel s Maďarkami ten nejtěžší na turnaji. Hned v prvním zápase totiž musely porazit nepříjemnou rumunskou dvojici Evelyn Ungvariová, Oana Adela Strunaová. Těsné vítězství 3:2 jim otevřelo cestu až k medaili. „Myslím, že konkrétně ve čtvrtfinále jsme měly dobrý los a ani semifinále s Němkami nevidím z našeho pohledu bez šancí. Nebudou rozhodně žádnými velkými favoritkami,“ dodala Linda Záděrová.

O medaili bojovali také junioři Tomáš Martinko se Šimonem Bělíkem. Měli však silného soupeře v podobně druhého nasazeného páru Ivor Ban z Chorvatska a Csaba Andras z Maďarska. Velmi vyrovnaný souboj nakonec rozhodoval až pátý set, v němž měly do stavu 7:7 oba páry stejné šance. Pak ale při servisu Ivora Bana získala chorvatsko-maďarská dvojice dvoubodový náskok a českému páru se už nepodařilo zápas otočit. Martinko s Bělíkem tak skončili těsně pod stupni vítězů.

 

Mistrovství Evropy juniorů, Varaždin

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra juniorů, osmifinále: Ivor Ban (Chorv.), Csaba Andras (Maď.) – Tomáš MARTINKO, Šimon BĚLÍK 3:2 (3,-8,5,-7,7).

Čtyřhra juniorek, čtvrtfinále: Linda ZÁDĚROVÁ, Hana Arapovičová (Chorv.) – Anna Volenticsová, Irisz Laskaiová (Maď.) 3:1 (8,6,-9,7).

Kompletní výsledky najdete ZDE