K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Michael Maze ukončil hráčskou kariéru


Dánský stolní tenis ztratil velkou oporu reprezentačního týmu

Nejlepší dánský stolní tenista všech dob, Michael Maze, ukončil aktivní hráčkou kariéru. Čtyřiatřicetiletý levoruký fantom to uvedl na svém facebooku.

Dlouholetého dánského reprezentanta trápily vleklé zdravotní problémy. „Po konzultaci se svými lékaři jsem učinil nejobtížnější rozhodnutí své kariéry. Doufal jsem, že budu ještě startovat na letošních letních olympijských hrách v Riu, ale moje tělo už prostě řeklo ne! Po několika operacích už nejsem schopný stoprocentně trénovat, a nemohu již konkurovat nejlepším hráčům tak, jak jsem byl zvyklý. Nadešel čas odejít,“ vysvětlil svůj životní krok Michael Maze.

Dánský reprezentant patřil vedle Tima Bolla k nejlepším evropským stolním tenistů jedenadvacátého století. Michael Maze má řadu cenných kovů, včetně bronzové medaile ve čtyřhře z olympijských her v roce 2004. Kromě toho se může jako jeden z mála současných Evropanů pochlubit individuální medailí z MS (Šanghaj 2005 – bronz). Kromě toho je evropských šampionem ve dvouhře (2009) i v soutěži družstev (2005). V roce 2004 vyhrál prestižní turnaj TOP 12, o sedm let později ovládl evropský Super Cup.