K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na Světovém poháru žen už jsou známy semifinalistky


Mezi čtyři nejlepší postoupila i turnajová dvojka Mima Itoová z Japonska

Tři nejvýše nasazené hráčky a jedna „kvalifikantka“. Do semifinále Světového poháru žen v čínském Weihai postoupily s přehledem světová jednička Číňanka Chen Meng, její krajanka Sun Yingsha i Japonka Mima Itoová. Nasazená čtyřka Cheng I-Ching z Taiwanu ovšem nestačila na německou obranářku Han Ying, která se svým postupem mezi čtyři nejlepší postarala o veliké překvapení.

Zkušená Han Ying je pětadvacátou hráčkou světa, na prestižní turnaj se dostala až z pozice náhradnice a byla nakonec čtrnáctou nasazenou. Do play off se probojovala bezchybným výkonem v základní skupině a v osmifinále vyřadila nejlepší Evropanku Sofii Polcanovou z Rakouska. Ve čtvrtfinále byla její soupeřkou světová osmička Cheng I-Ching, ale ani ta německou reprezentantku nezastavila. V semifinále si tak Han Ying, která hraje na Světovém poháru poprvé v kariéře, může vyzkoušet svoje kvality se světovou jedničkou Chen Meng.

Číňanka neměla v úvodních dvou vystoupeních na turnaji větší problémy, když bez ztráty setu vyřadila Rumunku Bernadette Szocsovou a pak také Američanku Zhang Lily. Podobně si ovšem vedly i další spolufavoritky. Nasazená dvojka Mima Itoová i trojka Sun Yingsha. Tyto dvě hráčky tvoří druhou semifinálovou dvojici.

Vyvrcholení turnaje můžete sledovat zítra živě od 6 hodin na stanici Arenasport TV.

 

Světový pohár žen, Weihai

Výsledky zápasů v play off

Osmifinále Chen Meng (Čína) – Bernadette Szocsová (Rum.) 4:0 (6,1,3,7), Zhang Lily (USA) – Feng Tianwei (Singapur) 4:2 (7,8,9,-8,-8,11), Han Ying (Něm.) – Sofia Polcanova (Rak.) 4:3 (7,-9,-5,9,-8,5,6), Cheng I-Ching (Taiwan) – Wu Yue (USA) 4:0 (5,4,4,3), Sun Yingsha (Čína) – Adriana Diazová (Portor.) 4:1 (5,5,8,-8,7), Kasumi Ishikawová (Jap.) – Suh Hyowon (Kor.) 4:0 (8,7,5,4), Chen Szu-Yu (Taiwan) – Doo Hoi Kem (Hongkong) 4:3 (-8,4,-3,-10,3,7,6), Mima Itoová (Jap.) – Jeon Jihee (Kor.) 4:1 (-6,7,7,11,7). Čtvrtfinále: Mima Itoová (Jap.) – Chen Szu-Yu (Taiwan) 4:1 (6,6,7,-6,5), Sun Yingsha (Čína) – Kasumi Ishikawová (Jap.) 4:0 (6,4,4,7), Chen Meng (Čína) – Zhang Lily (USA) 4:0 (8,6,3,9), Han Ying (Něm.) – Cheng I-Ching (Taiwan) 4:2 (10,-3,-7,9,10,6).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE