K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na závěr dlouhodobé části extraligy televizní bonbónek


Hráči TTC Enfireex Ostrava přivítají před televizními kamerami HB Ostrov

I přes tříměsíční přerušení kvůli vládním opatřením na konci minulého roku stihly kluby Extraligy mužů odehrát kompletní část soutěže v plném rozsahu. Zítra jsou na programu poslední čtyři utkání 18. kola a pak už bude na řadě play off o titul mistra republiky.

Netradičně v pátek se hraje také televizní utkání, které můžete sledovat nejen na ping-pong.tv, ale také na stanici Arena Sport TV. A bude to souboj mimořádně prestižní. TTC Enfireex Ostrava hostí od 18 hodin HB Ostrov a všichni fanoušci stolního tenisu bezpochyby vědí, že právě z Havlíčkova Brodu odešel před pěti lety Petr Korbel proto, aby založil na severu Moravy svůj klub. A v něm angažoval i tehdejšího kouče Tomáše Demka a jednoho z nejlepších extraligových hráčů Tomáše Treglera. Rivalitu obou klubů umocňuje fakt, že Tregler před sezonou posílil HB Ostrov, kam přišel z ročního angažmá v Chebu.

Neméně zajímavé bude sledovat také předzápasové studio, které začíná v 17.45. Jeho hostem bude úspěšný český reprezentant Lubomír Jančařík. Přijde se ještě před odjezdem k ligovým povinnostem v Německu podělit o zážitky ze světové olympijské kvalifikace jednotlivců v Dauhá. Utkání budou komentovat Tomáš Tikal a Iveta Vacenovská.

Favorit je poměrně jasný, málokdo totiž pochybuje, že by šéf havlíčkobrodského klubu Miroslav Jinek připustil, aby jeho družstvo nastoupilo v jiné než kompletní sestavě. Trojice Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov a Michal Obešlo je jednoznačně nejlepší v soutěži. Dohromady mají tito zkušení hráči na svém kontě letos čtyřiačtyřicet odehraných dvouher a jen v pěti z nich prohráli. Proti nim sice bude stát zkušený Jakub Kleprlík, ambiciózní junior Šimon Bělík a jeden z dvojice Petr Korbel a Filip Delinčák, úspěch domácích by však byl dost velkým překvapením.

Ostravané přitom hrají o hodně. Jsou aktuálně v tabulce na druhém místě, ovšem případný neúspěch by je s největší pravděpodobností posunul až na čtvrtou příčku. O druhé a třetí místo po základní části totiž bude v pátek večer pořádný boj. Brousí si na ně zuby hráči Chebu, KT Praha a Charvátu Havířov.

Nejvýhodnější pozici má Cheb. Hraje v Liberci s posledním týmem tabulky a je velmi pravděpodobné, že si vítězství nenechá ujít. V tom případě by o druhou příčku přišel jen za předpokladu, že Ostrava porazí HB Ostrov. KT Praha by se v případě zaváhání Chebu a Ostravy mohla na druhé místo dostat rovněž, ovšem to bude muset porazit Havířov. Ten je v tabulce s dvoubodovou ztrátou sice až čtvrtý, ovšem má lepší vzájemnou bilanci s Ostravou i Chebem, s KT Praha prohrál v prvním vzájemném duelu 2:3. Výraznější vítězství v Praze a případné klopýtnutí Chebu a samozřejmě Ostravy může teoreticky posunou na stříbrnou příčku po základní části i tento klub.

Všechna utkání můžete samozřejmě sledovat na ping-pong.tv na klubových streamech, duel Ostravy s HB Ostrov i na stanici ArenaSport TV.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Program 18. kola

Pátek, 19. března

KT Praha – SKST Charvát Havířov (16)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – SF SKK El Niňo Praha (17)

SKST Liberec – SKST Cheb (18)

TTC Enfireex Ostrava – HB Ostrov (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE