K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Několik novinek v evropském kalendáři


V květnu si muži Ostravy a ženy Hodonína zahrají v Evropském poháru

Na konci minulého roku se v Rakousku a Německu hrála turnajovým způsobem v tzv. bublině Liga mistrů mužů a žen. Druhá nejprestižnější evropská klubová soutěž Evropský pohár (dřívější Pohár ETTU) se bude hrát obdobným způsobem v květnu tohoto roku.

Opět na něm nebudou chybět dva čeští zástupci. Muži TTC Enfireex Ostrava a ženy SKST Stavoimpex Hodonín shodně v Lize mistrů obsadili ve skupinách třetí příčku, která jim zajistila postup do závěrečné fáze Evropského poháru. Oba kluby tuto možnost využily a přihlásily se do turnajů, které se uskuteční v chorvatském Varaždinu a srbském Novém Sadu.

Nejprve vstoupí do bojů o pohár ženy. Hrát budou v termínu 5. – 9. května a svoji účast potvrdilo šestnáct týmů. Budou rozděleny do čtyř skupin, z nichž pak dva nejlepší postoupí do čtvrtfinále, které už se bude hrát vyřazovacím způsobem.

Muže čeká turnaj v dějišti loňského ME do 21 let a také letošního šampionátu juniorů a kadetů chorvatském Varaždinu. Zúčastní se ho celkem čtrnáct týmů a systém je stejný jako u žen. S tím rozdílem, že dvě ze základních skupin budou pouze tříčlenné.

Oba turnaje se bohužel budou muset opět obejít bez diváků v hale, z obou však organizátoři plánují přímé přenosy na streamu.

Vedení ETTU informovalo také o dalších změnách v kalendáři. Tradiční turnaj TOP 16 se ve švýcarském Montreux neuskuteční v první polovině roku, ale až v jeho poslední čtvrtině. Došlo také k už zmiňované změně konání mistrovství Evropy juniorů v Chorvatsku. Místo Záhřebu se turnaj uskuteční ve Varaždinu. Bude rozdělen na dvě fáze. Od 18. do 24. července budou o medaile bojovat junioři a juniorky, od 26. července do 1. srpna přijdou na řadu kategorie kadetů a kadetek. Účastníci obou nezávislých turnajů se v dějišti šampionátu z koronavirových důvodů vůbec nepotkají.

Poslední aktualitou ze sídla ETTU je rozhodnutí o pořádání ME družstev v roce 2023. Šampionát byl přidělen švédskému Malmö.