K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Nominace na ME družstev v Lucembursku

Pansky_BrychtaJan_ITTF_EuropeanChampionships_20161019_142116_D71__home1725

Trenér mužů Jindřich Panský bere na šampionát to nejsilnější, co může. I Tomáše Polanského.

Na mistrovství Evropy družstev do Lucemburska, které se koná ve dnech 13. – 17. září v Lucembursku, budou Českou republiku reprezentovat čtyři ženy a pět mužů. Zatímco družstvo žen bude startovat v elitní divizi a má ambice poprat se o jednu z medailí, muži na cenné kovy dosáhnout nemohou a budou hrát ve skupině o 17. – 32. místo.

Trenér Jindřich Panský však i přesto chce v Lucembursku uspět co nejlépe a nejraději by celou divizi vyhrál. Proto také dlouho váhal s nominací, kterou uzavřel až po skončení turnaje Czech Open v Olomouci. „Tomáš Konečný s Jakubem Kleprlíkem si svá místa uhráli na srpnovém kontrolním turnaji v Ostravě. Další tři hráče jsem nominoval já. Na šampionát odcestují Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler a Tomáš Polanský. Je to moje volba a moje odpovědnost. Snažil jsem vybrat to nejlepší, co dle mého soudu v současné době máme,“ řekl k pětici nominovaných. Soupeři českých reprezentantů ve skupině budou týmy Turecka, Bulharska a Švýcarska.

Družstvo žen si v kvalifikaci vybojovalo místo v elitní divizi a trenér Jaroslav Kunz se od začátku sezony netají tím, že by chtěl z Lucemburska přivézt medaili. Proto ani nevyužil možnost nominovat pět hráček, protože má jasnou čtveřici, se kterou se do bojů s nejlepšími Evropankami pustí. Iveta Vacenovská, Hana Matelová, Renáta Štrbíková a Dana Čechová už medaile z šampionátu družstev mají a všechny jsou si vědomy, že tohle je možná poslední šance, jak svoji společnou sbírku rozšířit. Jejich prvními soupeřkami v základní skupině budou týmy Rumunska, Nizozemska a domácího Lucemburska.

 

Mistrovství Evropy družstev 2017, Lucembursko 2017-EC_Logo-PNG_8b01a_f_1010x0

 

Nominace českých týmů

Muži: Tomáš Konečný, Jakub Kleprlík, Dmitrij Prokopcov, Tomáš Tregler, Tomáš Polanský. Trenér Jindřich Panský

Ženy: Iveta Vacenovská, Hana Matelová, Renáta Štrbíková a Dana Čechová

 

Oficiální stránky ME družstev v Lucembursku ZDE

 

Související novinky

Všechny novinky