K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Olympijské parky v České republice otevírají své brány


Legenda českého stolního tenisu Milan Orlowski se představí v parku na Lipně

Na čtyřech místech v České republice přijdou na své všichni vyznavači sportu a olympijské myšlenky. Otevírají se Olympijské parky na Lipně, v Ostravě, Pardubicích a Plzni.

A v nich nebude pochopitelně chybět ani stolní tenis. V největším parku na březích přehrady Lipno připravila Česká asociace stolního tenisu prezentaci tohoto sportu na nebývale atraktivní úrovni. Rozmanitost barev stolů, pingpongových pálek i odpočinkových prostorů jasně napovídá, že na tomto místě by se nikdo nudit neměl. Unikátní otočný kulatý stůl je zdrojem zábavy už při prvním pohledu. Svoji dovednost si pak návštěvníci mohou u dalších modifikací stolů nejrůznějších velikostí.

Pestrému programu vévodí každodenní turnaje, tréninky pod vedením zkušených trenérů a instruktorů a také exhibice předních současných i bývalých hráčů a hráček. Už o tomto víkendu v sobotu 6. a neděli 7. srpna si můžete vyzkoušet své umění s bronzovou medailistkou nedávného mistrovství Evropy kadetek Zdenou Blaškovou nebo paralympijským vítězem ze Sydney Ivanem Karabcem. V úterý 9. srpna stráví celý den na Lipně čtvrtý hráč olympijského turnaje v Atlantě 1996 Petr Korbel. Další víkend 12. a 13. srpna si návštěvníci mohou zahrát s členem bronzového týmu nedávno skončené evropské univerziády Ondřejem Bajgerem a pro opravdové fajnšmekry je 18. srpna připravena exhibice mistra Evropy z roku 1974 Milana Orlowského a prezidenta ČAST Zbyňka Špačka.

V Olympijském parku v Ostravě je stánek stolního tenisu umístěn v krytých garážích pod pavilonem A. Nižší komfort prostoru zejména nad stoly a také absence slunečných paprsků je vyvážen jistotou, že zahrát si návštěvníci mohou za každého počasí, tedy i v dešti nebo mírném větru. K dispozici je jeden velký stůl, dva midi stoly a šest ministolů. Po celou dobu budou pochopitelně k dispozici instruktoři, kteří pomohou začátečníkům se základy techniky a také budou organizovat miniturnaje.

Na multifunkčním hřišti uprostřed areálu na Černé louce se uskuteční dvě exhibice. V neděli 7. srpna proti sobě nastoupí v 17.30 dva spoluhráči z týmu extraligového nováčka a účastníka Ligy mistrů TTC Ostrava 2016. Pětinásobný účastník olympijských her Petr Korbel vyzve svého kolegu z týmu Tomáše Treglera. V sobotu 13. srpna od 18 hodin pak své umění v exhibici s reprezentantkami Karin Adámkovou a Anetou Kučerovou předvede světoznámá DJ Luca (Lucie Dvořáková), která v minulosti stolní tenis hrála na druholigové úrovni.

V plzeňském Olympijském parku se o organizaci podělí dva největší kluby plzeňského kraje – Union Plzeň a Sokol Plzeň V. Pro příchozí mají připraveno mnoho aktivit – kromě ukázek samotné hry prostřednictvím hráčů a hráček obou oddílů, se mohou návštěvníci parku těšit i na různé dovednostní soutěže pro nejmenší, možnost zahrát si s trenérem či hráčem a na turnaj pro veřejnost. Dále budou mít možnost vyzkoušet hru s robotem, se zásobníkem míčků či „sestřelování“ terčů. Cílem bude vyzkoušet si stolní tenis, získat nové zkušenosti a užít se zábavu.