K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Otevření Síně slávy českého stolního tenisu


V Havlíčkově Brodě dnes byla založena Síň slávy českého stolního tenisu. Slavnostní akt proběhl u příležitosti exhibičního utkání extraligového týmu STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod s Internacionály České republiky. Mezi zakládající členy Síně slávy byli dnes přijati bývalí vynikající čs. reprezentanti – Milan Orlowski, Jindřich Panský, Ilona Voštová-Motlíková a nejúspěšnější hráč samostatné České republiky Petr Korbel.

V příjemné atmosféře zaplněného Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě je do Síně slávy uvedl předseda ČAST Zbyněk Špaček.

Čtyřlístek zakládajících členů Síně slávy českého stolního tenisu a Zb. Špaček 

Česká asociace stolního tenisu (ČAST) bude takto po vzoru jiných populárních sportu oceňovat osobnosti, které se významnou měrou zasloužily o úspěchy či rozvoj československého, později českého stolního tenisu. „Byl to nádherný až dojemný večer,“ konstatoval předseda ČAST Zbyněk Špaček, který stál o zrodu Síně slávy českého stolního tenisu: „Myslím si, že se to dnes maximálně vydařilo. Všichni čtyři ocenění si to určitě zasloužili. Ale byl to jen první krok. Síň slávy se velice rychle rozroste o další velké osobnosti našeho stolního tenisu. Myslím si, že už na turnaji Czech Open v Olomouci Síň slávy rychle rozšíříme. Dobře vím, že tam chybí hráči a hráčky starší a úspěšnější generace, z nichž někteří už, bohužel, nejsou mezi námi,“ dodal Zbyněk Špaček.

Samotné exhibiční utkání extraligového týmu STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod s Internacionály České republiky nabídlo velmi zajímavou podívanou. V dresu domácích se vedle Petra Korbela a Jana Hrnčiříka představili Josef Šimončík s Pavlem Širučkem, dvě nové posily STEN marketingu pro novou sezónu. Internacionálové (Jindřich Panský, Tomáš Demek, Josef Plachý, Karol Korbel) se drželi statečně, leč nakonec domácímu týmu těsně podlehli.

Hrnčiřík se Širučkem změřili síly s dvojicí reprezentačních trenérů Demek – Plachý… 

Slavnostní večer přinesl ocenění i pro stolní tenisty STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod, kteří z rukou předsedy ČAST Zb. Špačka převzali pohár za třetí místo v minulém ročníku české extraligy.

Stolní tenisté STEN marketingu s pohárem za 3. místo v extralize 2012/2013