K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Širuček, Matelová a Adámková v Kataru postupují dál


Trojice českých reprezentantů potřebuje k postupu ještě dvě výhry

Česká mužská jednička Pavel Širuček na turnaji WTT Contender v katarském Dauhá jde v kvalifikaci dál. Jedenapadesátý hráč světového žebříčku porazil ve druhém kole kvalifikace Němce Ricardo Walthera 3:1 na sety. Podobně si vedly také Hana Matelová s Karin Adámkovou. Vyřazena je naopak Kateřina Tomanovská.

Po pomalejším rozjezdu se Širuček rozjel ke skvělému výkonu a podle vlastních slov zaslouženě postoupil do dalšího kola. „Všichni jsme se moc těšili na tento turnaj. Rok se vlastně nic nehrálo a tohle je první akce. Důležitou změnou bylo, že hraje na tři vítězné sety, místo čtyř. Mně osobně tohle vyhovuje, mám to radši. Zápas s Waltherem mi vyšel. Hrál jsem s ním naposledy někdy před deseti lety. Byl jsem ale dobře takticky připraven. Trochu mi jeho hra připomíná hru Tomáše Treglera. Hodně pouští soupeře, má dobrý blok, umí měnit tempo hry. Nemá žádné velké výkyvy, je takový rovný, takže se hraje hodně o balon,“ řekl na adresu německého soupeře.

Širuček prohrál první set, ale pak dokázal tři sety vyhrát a radoval se z postupu. „Zpočátku mi to moc nešlo, prohrával jsem 0:1 a 4:7 ve druhém setu, když si vzal trenér Plachý oddechový čas. To byl klíčový moment. Já jsem se díky tomu dostal do zápasu, set jsem vyhrál a pak už si myslím, že jsem dominoval. Byl jsem aktivnější, on začal hůř přijímat a celé se to otočilo v můj prospěch.“ Ve třetím kole čeká Pavla Širučka Španěl Alvaro Robles.

Do dalšího kola kvalifikace se probojovaly Hana Matelová a Karin Adámková. Česká ženská jednička nastupovala proti Italce Jamile Laurentiové v roli velké favoritky. Ovšem nepříjemný antitopspin na pálce její soupeřky budil respekt. Matelová ztratila jeden set, ale jinak byla v zápase lepší hráčkou. „Je to samozřejmě nepříjemné hrát do anťáku. Já jsem nedávno v lize nastoupila proti soupeřce s trávou a bylo to hodně podobné. Italka obě strany ovšem víc točila. Myslím, že až na druhý set jsem zápas zvládla. Byl to dobrý vstup do turnaje, takže jsem spokojená,“ hodnotila úvodní vystoupení na turnaji Hana Matelová. V dalším kole kvalifikace ji čeká Japonka Sakura Yokoiová.

Rovněž Karin Adámková povolila Španělce Galii Dvorakové jeden set. To už ovšem vedla 2:0 a prohraná koncovka ji nerozhodila. Sebekriticky ovšem nehodnotila svůj výkon příliš vysoko. „Celkově to nebyl úplně povedený zápas. Byla jsem jen v prvním setu hodně aktivní, soupeřka navíc netrefila vůbec nic. Od druhého setu přestala kazit, šlo se hodně do výměn a já tam dělala na bekhendu spoustu chyb. Silnou stránkou byl naopak můj forhend. Potřebuji v dalším zápase méně chybovat a hlavně, když v setu hodně vedu, nesmím dovolit soupeřce srovnat.“

I přes velmi bojovný výkon na turnaji naopak končí Kateřina Tomanovská. Dlouho hledala proti Zeng Jian ze Singapuru recept, prohrála dva sety, ovšem ve třetím otočila nepříznivý vývoj a vrátila se do hry. Ve čtvrtém setu bohužel prohrála vyrovnanou koncovku 11:13. A právě Zeng Jian bude příští soupeřkou Karin Adámkové.

 

WTT Contender, Dauhá

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 2. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Ricardo Walther (Něm.) 3:1 (-5,9,9,8).

Dvouhra žen, 2. kolo: Zeng Jian (Singapur) – Kateřina TOMANOVSKÁ 3:1 (8,3,-9,11), Karin ADÁMKOVÁ – Galia Dvoraková (Šp.) 3:1 (5,9,-11,8), Hana MATELOVÁ – Jamila Laurentiová (It.) 3:1 (6,-9,8,6).

Kompletní výsledky najdete ZDE