K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pětice českých zástupců pokračuje na Czech Open dál


Cennou výhru vybojoval Tomáš Tregler, který vyřadil 59. hráče světa Japonce Kenta Matsudairu

Druhý den kvalifikace na Czech Open v Olomouci nebudou ve dvouhře scházet čeští zástupci. Do třetího kola kvalifikace postoupili Lubomír Jančařík, Tomáš Tregler, Dana Čechová, Nikita Petrovová a Tamara Tomanová.

Obrovskou radost měla z vítězství nad Číňankou Zhang Qiang zkušená česká reprezentantka Dana Čechová. S toutéž hráčkou totiž před týdnem na turnaji v Bulharsku prohrála 0:4 a Číňanka tak byla rázem velikou favoritkou. Jenže, jak se říká, každý zápas začíná od stavu 0:0, a to potvrdila Čechová do puntíku. Předvedla takticky bezchybný výkon a zaslouženě se radovala z vítězství 4:2. „Bylo to opravdu hlavně o taktice. Psychicky jsem se cítila dobře v Bulharsku i před zápasem tady v Olomouci. Vzájemný souboj před týdnem nám hodně pomohl. S trenéry Plachým a Engelem jsme hledali způsob, jak soupeřku přehrát a jak se zdá, našli jsme ho. Připravila jsem se dobře, nedělal jsem lehké chyby a po skvělém začátku jsem Číňanku dostala pod tlak. Vyhrála set, samozřejmě, změnila taktiku a já jsem to trochu překombinovala. Chvíli mi trvalo, než jsme zase našli protizbraň. Mám obrovskou radost, že se to povedlo, je to určitě obrovský úspěch,“ říkala po zápase velmi spokojeně. Ve třetím kole bude muset opět vymyslet velmi účinnou taktiku, čeká ji totiž ruská obranářka Polina Michajlovová.

Prakticky ve stejnou dobru skončila úspěšné vystoupení ve druhém kole také Tamara Tomanová. S Italkou Piccolinovou svedla bitvu jako na houpačce. Vedla 2:0 na sety, pak prohrávala 2:3, ovšem nakonec vyhrála v sedmém setu 11:9. „Jsem hodně unavená, zápas byl fyzicky nesmírně náročný. Dlouhé výměny a také změny taktiky. Nejméně třikrát jsme během zápasu úplně překopaly hru. Ona za stavu 0:2, já taky, když jsem začala prohrávat. Herně mi ale seděla, takže se to nakonec povedlo. Je to určitě úspěch, já už jsme sice jednou v hlavní soutěži tady v Olomouci byla, jenže to nebyla tak velká konkurence,“ hodnotila zápas s Italkou a pak si uvědomila, že proti další Italce bude hrát v příštím kole. „Juniorka Laurentiová, to je jiná hra. Materiál na bekhendu, ten mi asi bude dělat problémy. Ale zatím se mi daří, takže budu bojovat o postup dál.“

S obrovským úsměvem odcházela z haly Nikita Petrovová, dokázala porazit Nizozemku Kim Vermaasovou a rovněž postoupila do třetího kola. „Nevím, co mám říct. Mám obrovskou radost. Byl to těžký zápas, myslím, že jí hlavně neseděl můj sendvič. Nekazila jsem na příjmu a ve výměnách jsem byla lepší. To byl základ. Za stavu 2:0 na sety jsem si už věřila. Mám za sebou kvalitní letní přípravu a moje hra je úplně jiná, než například někdy na jaře letošního roku,“ shrnula vydařené vystoupení. Ve třetím kole ji čeká Zeng Jian ze Singapuru.

Ve druhém kole naopak skončily po jednoznačném průběhu zápasů Karolína Mynářová, Markéta Ševčíková, Karin Adámková, Kristýna Štefcová i Aneta Širučková. Ta sice proti Polce Natálii Partykové uhrála set, ovšem to bylo pochopitelně málo.

Prvním českým hráčem, který překonal nástrahy druhého kola, byl Lubomír Jančařík. Porazil Francouze Benjamina Brossiera 4:1 a měl po vítězném mečbolu velikou radost. „Porazil jsem vynikajícího hráče, který navíc má formu. Proto je radost na místě. A hlavní důvod je ten, že jsem zápas zvládl skvěle takticky, to znamená, že jsem ho vůbec k ničemu nepustil. Herně to bylo dobré, takže mohu přemýšlet nad dalším kolem,“ řekl český reprezentant. Ve třetím kole ho ovšem čeká ještě těžší překážka v podobě loňského finalisty Portugalce Marcose Freitase. „Tohle je opravdu skvělý hráč, ale raději budu hrát s ním, než s nějakým neznámým Číňanem,“ přiznal Jančařík.

Zatímco Tomáš Polanský a Tomáš Konečný velmi vyrovnané zápasy se Slovákem Lubomírem Pištějem resp. Japoncem Masaki Yoshidou prohráli, z postupu se mohl radovat Tomáš Tregler. Vyřadil aktuálně 59. hráče světového žebříčku Japonce Kenta Matsudairu 4:3 a byl velmi spokojený. „Nezačal jsem úplně optimálně, protože jsem v prvním setu vedl 9:5, ale nakonec jsem prohrál. Trochu mě to uspalo a soupeř měl navrch. Postupem času mi ale jeho hra přestala dělat takové problémy. On není žádný bijec, hraje rovné balony a když jsem za stavu 1:3 na sety začal lépe přijímat, postupně jsem hru vyrovnal. Japonci jsou obecně trochu příjemnější soupeři, než například Číňani, takže se mi pestřejší hrou podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce. Jsem moc rád, postup do třetího kola je určitě úspěch,“ uzavřel celé vystoupení českých hráčů a hráček první den turnaje Tomáš Tregler. Zítra se může těšit na Rakušana Andrease Levenka.

 

2019 ITTF World Tour, Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů, 2. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Benjamin Brossier (Fr.) 4:1 (8,3,2,-9,10), Lubomír Pištěj (Sloven.) – Tomáš POLANSKÝ 4:2 (-6,4,-2,5,6,11), Masaki Yoshida (Jap.) – Tomáš KONEČNÝ 4:2 (-6,9,-5,8,5,9), Tomáš TREGLER- Kenta Matsudaira (Jap.) 4:3 (-9,-6,10,-7,10,9,9).

Dvouhra žen, 2. kolo: Dana ČECHOVÁ – Zhang Qiang (Čína) 4:2 (10,8,9,-7,-5,1), Sabine Winterová (Něm.) – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 4:0 (5,10,6,6), Zeng Jian (Sing.) – Karolína MYNÁŘOVÁ 4:0 (1,3,3,3), Natália Partyková (Pol.) – Aneta ŠIRUČKOVÁ 4:1 (8,-14,3,5,4), Gu Yuting (Čína) – Kristýna ŠTEFCOVÁ 4:0 (3,8,6,5), Liu Weishan (Čína) – Karin ADÁMKOVÁ 4:0 (7,7,3,1), Tamara TOMANOVÁ – Giorgia Piccolinová (It.) 4:3 (9,8,-7,-4,-7,8,9), Nikita PETROVOVÁ – Kim Vermaasová (Niz.) 4:0 (10,8,5,10).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE