K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Petra Sörlingová jednomyslně zvolena prezidentkou ITTF


Na kongresu v Houstonu se stala historicky první ženou v čele světové federace

V rámci mistrovství světa jednotlivců v americkém Houstonu proběhl volební kongres Světové federace stolního tenisu, který přinesl historický průlom. Poprvé v historii bude v čele stát žena, Švédka Petra Sörlingová. Jak připomínají oficiální webové stránky ITTF, je to navíc poprvé, kdy byl do čela federace zvolen úřadující mistr světa. Sörlingová totiž před třemi lety na posledním šampionátu veteránů v Las Vegas vybojovala zlato ve čtyřhře.

Její program se pochopitelně neopírá pouze o zisk mistrovského titulu. Řadu let působila ve vedení ITTF jako viceprezidentka, je prezidentkou Švédské asociace stolního tenisu a členkou Švédského olympijského výboru. Zkušená ekonomka měla v ITTF pod sebou odbor financí, nyní tedy bude stát v samotném čele. Na postu vystřídala Němce Thomase Weikerta, kterému delegáti kongresu v Houstonu poděkovali za jeho práci.

Petra Sörlingová ve svém úvodním projevu řekla, že je to pro ni čest, stát v čele ITTF. „Ráda bych poděkovala všem přátelům a členům naší stolnětenisové rodiny. Chtěla bych být prezidentkou nás všech. Budu pracovat pro vás, ale především s vámi. Budu vás naslouchat, protože dosažení našich cílů nebude možné bez vašich zkušeností.“

Připomněla, že hlavním cílem federace je zajistit stolnímu tenisu pozici mezi nejpopulárnějšími sporty. Současně přitom zpřístupnit tento sport všem.

Není totiž bez zajímavosti, že právě Světová federace stolního tenisu sdružuje nejvíc národních federací ze všech sportů na naší planetě. Má konkrétně 227 členů, když na kongresu v Houstonu do rodiny, o níž hovořila Petra Sörlingová, nově přibyly Falklandské ostrovy. Kongres rovněž rozhodl, že světový šampionát družstev se uskuteční v roce 2024 v jihokorejském Busanu. Již dříve bylo rozhodnuto o pořadatelství dalších dvou mistrovství. Příští rok se šampionát družstev uskuteční v čínském Chengdu, o rok později budou jednotlivci bojovat o tituly v jihoafrickém Durbanu.