K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Plánované turnaje v Havířově VV ČAST zrušil


V letošním roce už se žádné soutěže ani turnaje pod hlavičkou asociace neuskuteční

Výkonný výbor ČAST se na svém dnešním mimořádném video jednání rozhodl zrušit konání turnajů TOP 16 mužů a žen a Kontrolního turnaje mužů, které se měly konat ve dnech 20. -22. 12. 2020 a následně pak 27. -28. 12. 2020 v Národním tréninkovém centru (NTC) v Havířově na základě udělené výjimky Ministerstvem zdravotnictví a Národní sportovní agenturou.

Vyjednání této výjimky stálo vedení ČAST velké úsilí, včetně nemalých finančních nákladů na zajištění potřebných hygienických opatření, včetně antigenního testování. Co je asi nejdůležitější, tyto turnaje měly být prověrkou pro možné pokračování extraligových soutěží mužů a žen od ledna 2021.

Hlavním důvodem zrušení byl zejména obrovský strach vybraných hráčů a některých klubů hrát, a tedy účastnit se v této složité covidové době oficiální akce organizované ČAST. Strach z nákazy a snaha o ochranu svého zdraví, přestože různých soukromých akcí se stejní hráči se svolením svých klubů pravidelně účastní. Hráči i kluby mají strach cestovat a hrát soutěžní utkání a Výkonný výbor ČAST nechce ohrozit jejich zdraví, včetně zdraví další účastníků akce jako jsou rozhodčí, trenéři a pořadatelé.

V tomto týdnu se v NTC Havířov pohybovala osoba s následným pozitivním výsledkem na Covid-19, všechny ostatní byly osoby, které s ní byly v kontaktu, byly poslány do karantény a testovány. Veškeré místnosti, kde se pohyboval nakažený člověk, byly desinfikovány a z celkového počtu čtrnácti testovaných osob byla pozitivní pouze jedna další osoba, která setrvává v karanténě. Tento postup byl konzultován s hygienickou stanicí a bylo potvrzeno, že za těchto opatření se turnaje mohly uskutečnit.

Pro Výkonný výbor ČAST je toto velmi důležitá zpětná vazba, kterou bude muset respektovat a zohlednit při dalších vyjednáváních o restartu extraligy od ledna 2021.

Přesto všechno byli i hráči a kluby, kteří turnaje hrát chtěli. Těm bychom chtěli poděkovat za snahu hrát a omlouváme se jim za způsobené komplikace.

Výkonný výbor ČAST