K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Pocta legendě, rozhovor s Milanem Orlowskim na metodickém webu


Za největší úspěch považuje rodák z Prahy své vítězství na ME 1974 v Novém Sadu

V minulém roce uběhlo 95 let od založení Československého svazu stolního tenisu. V březnu 1925 vznikl Ústřední výbor pingpongový, který na valné hromadě v listopadu 1926 rozhodl o založení Československé tabletenisové asociace. Ta byla v prosinci téhož roku jednou z devíti federací, která se podílela na založení Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF).

Na metodickém webu ČAST si formou rozhovorů se žijícími legendami našeho sportu toto výročí připomínáme. Chceme těmto skvělým sportovcům vzdát hold a ukázat jejich nástupcům, mladým reprezentantům a jejich trenérům, cestu, která k dosažení mimořádných výsledků vedla.

Druhý rozhovor s legendou je věnován hráči, který svými výkony skvěle reprezentoval Československo, výrazným způsobem přispěl k popularizaci stolního tenisu a právem se řadí mezi největší osobnosti našeho sportu v celé jeho historii. Milan Orlowski se zúčastnil devíti mistrovství světa a osmi mistrovství Evropy. Vybojoval na nich neuvěřitelných 19 medailí. Jako trenér vedl mužskou reprezentaci. V současné době působí v extraligovém týmu KT Praha a v rámci jedinečných exhibicí společně s Jindřichem Panským baví sportovní fanoušky po celém světě.

Přečtěte si celý rozhovor Martina Merkera s Milanem Orlowskim ZDE