K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Polanský byl krůček od senzačního úspěchu

POLANSKY Tomas, STRBIKOVA Renata BrychtaJan_ITTF_EuropeanChampionships_20161019_100300_D71_1517

Český reprezentant prohrál ve čtvrtfinále 3:4 a přišel o možnost zahrát si proti Samsonovovi

Nechybělo mnoho a Tomáš Polanský by se na turnaji Belarus Open probojoval do semifinále i ve dvouhře mužů. Ve čtvrtfinále bohužel nestačil na Taiwance Sun Chia-Hunga a prohrál po vyrovnaném boji 3:4. Byl i tak nejúspěšnějším českým hráčem na turnaji, když kromě čtvrtfinále dvouhry mužů vybojoval bronz ve dvouhře mužů do 21 let.

Bronzovou medaili si z Minsku odvezla také Dana Čechová, když společně s Polkou Klaudií Kusinskou postoupily do semifinále čtyřhry žen. V něm však už nestačily na japonský pár Miyu Katoová, Misaki Morizonová a prohrály 1:3.

Ve dvouhře mužů se do třetího kola probojovali dva čeští hráči. Oba však ztroskotali na jednom soupeři. Taiwanec Sun Chia-Hung nejprve porazil Dmitrije Prokopcova 4:2 a pak si poradil i s Tomášem Polanským. Český reprezentant skončil jen krůček od další medaile a pak také možnosti zahrát si v semifinále v Bělorusku proti tamní legendě Vladimíru Samsonovovi.

 

ITTF Challenge, Belarus Open, Minsk

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 3. kolo: Sun Chia-Hung (Taiwan) – Dmitrij PROKOPCOV 4:2 (9,11,4,-4,-9,12), Tomáš POLANSKÝ – Pavel Platonov (Běl.) 4:1 (-7,3,9,5,6), čtvrtfinále: Sun Chia-Hung (Taiwan) – Tomáš POLANSKÝ 4:3 (5,6,-6,-6,12,-9,4).

Čtyřhra žen, semifinále: Miyu Katoová, Misaki Morizonová (Jap.) – Dana ČECHOVÁ, Klaudia Kusinska (Pol.) 3:1 (-3,11,6,6).

 

Kompletní informace o Belarus Open najdete zde: http://www.ittf.com/tournament/2721/ittf-challenge-belgosstrakh-belarus-open/#information