K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Polanský se Širučkem svedli vítězné sedmisetové bitvy


Všichni tři čeští zástupci ve dvouhře na MS postupují do druhého kola

Muži napodobili tři české reprezentantky a postoupili do druhého kola dvouhry na mistrovství světa v Budapešti. Lubomír Jančařík po šesti setech, Tomáš Polanský a Pavel Širuček dokonce až po sedmisetových bitvách.

Na vlastní kůži se přesvědčil Lubomír Jančařík, že na mistrovství světa není v hlavní soutěži slabých hráčů. Jakkoliv vypadal Egypťan Ahmed Saleh, že se chystá spíš na nadcházející šampionát veteránů, dal českému hráči pořádně zabrat. Byl nepříjemný v topspinových výměnách a díky dobrému servisu držel prakticky až do konce přinejmenším výsledkově s českým reprezentantek krok. „Jasně, já jsem věděl, že to nebude snadné. Říkali mi to kluci ze zahraničních klubů. Dan Habesson mě na něj upozorňoval, takže jsem byl od začátku ve střehu. On má hodně měkké potahy, takže míček skáče trochu jinak, než jsem běžné zvyklý. Chvíli mi trvalo, než jsem našel správný rytmus. Ale myslím, že jsem byl od začátku lepší a ty dva prohrané sety, to bylo dáno jeho skrývaným servisem, riskantní hrou a právě nezvyklým odskokem míčku. Nebylo to snadné, ale úkol jsem splnil,“ hovořil po zápase Lubomír Jančařík.

To nejmladší člen výpravy Tomáš Polanský věděl od začátku, co ho čeká. Taiwance Chen Chien-An je třicátý hráč světového žebříčku a byl pochopitelně velkým favoritem. Vedl už v zápase 3:1, jenže Polanský to nevzdal a postupně snižoval. „Cítil jsem se úplně skvěle po herní stránce. Zpočátku jsem měl problémy s jeho servisem, ale pak jsem si na něj zvykl a v závěru už mi vůbec nevadil. Proto jsem začal pomalu stahovat jeho náskok a v rozhodujícím setu už jsem vedl já. Je to pro mne obrovský úspěch, soupeř byl opravdu velkým favoritem,“ řekl Tomáš Polanský po postupu do druhého kola.

O tom, že se ho další kolo už nebude týkat začal Pavel Širuček pochybovat v rozhodujícím sedmém setu souboje s domácím Bence Majorošem. Za stavu 6:6 mu rozhodčí odpískali další neregulérní servis a Majoroš dostal bod zdarma. „Hlavou mi problesklo, že jsme v Maďarsku a Majoroše zkrátka chtějí vidět v dalším kole na úkor mne. Ale pak jsem se rychle uklidnil a soustředil na koncovku. Zachoval jsem více klidu, mečbol jsem zahrál přesně podle plánu. Takže velká spokojenost,“ kroutil hlavou Pavel Širuček.

Přiznal ovšem, že zápas byl hodně neurovnaný. „Dlouho jsem nehrál singl, navíc v té velké hale jsem se hrozně blbě přizpůsoboval. Majoros je znám tím, že hodně riskuje, nejde se dostat do tempa. Když mu to chodilo, set vyhrál, když naopak ne, měl jsem navrch já. Škoda, že ve chvíli, kdy už jsem se cítil herně v pohodě, mi začali pískat ty servisy. Byly minimálně do toho sedmého setu tři, pak ten jeden v závěru. Ale je to na mnou a zůstal jsem v soutěži, to je hlavní,“ dodal český reprezentant.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Budapešť, 2019

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh (Egypt) 4:2 (5,-5,8,12,-5,1), Tomáš POLANSKÝ – Chen Chien-An (Taiwan) 4:3 (-11,9,-10,-7,9,8,8), Pavel ŠIRUČEK – Bence Majoros (Maď.) 4:3 (-9,4,-6,9,4,-6,9).

Kompletní informace o MS v Budapešti najdete ZDE