K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Potvrzeno: Hana Matelová pojede na olympiádu do Tokia


Česká reprezentantka se na hry nominovala z olympijského žebříčku

Český stolní tenis bude na olympijských hrách reprezentovat trojice Lubomír Jančařík, Pavel Širuček a Hana Matelová. Zatímco oba muži si místo zajistili v kvalifikacích, Hana Matelová musela čekat na červnový olympijský žebříček.

V žebříčku byla druhá v pořadí a možnost, že by se mezi kvalifikované hráčky nedostala, byla mizivá. Ale přece jen. Nyní si může definitivně oddechnout. „Já jsem věděla už před kvalifikacemi, že mi to bude stačit. Nemohlo mi to utéct. Jsem ráda, že to vyšlo, protože se na to čekalo strašně dlouho, ale věděla jsem, že to tak bude. Jsem ráda, že je to oficiální. Teď mě čeká za tři týdny mistrovství Evropy jednotlivců ve Varšavě. Máme dvě soustředění, tento týden s Polkami, příští týden v Rakousku a pak bude už příprava v Česku, Využijeme toho, že mají přípravu i juniorští reprezentanti a budeme v Havířově,“ řekla Hana Matelová.

Samozřejmě zavzpomínala na své první olympijské hry v Riu před pěti lety. „Mám na Rio skvělé vzpomínky, byla to moje první olympiáda. Až na výsledek na turnaji samotném to bylo super, hlavně jak vše klapalo v českém týmu. Mrzí mě, že v Tokiu neuvidíme jiné sporty. V Riu jsme viděli všechno možné a byla to bomba. Na druhou stranu teď se budeme soustředit jenom na sport, na svůj výkon, protože nebudou žádné rušivé elementy, jenom hala, vesnice a hala.“

U mužů byla situace o poznání složitější. Postoupilo pouze šest hráčů, a kdyby si Pavel Širuček nezajistil vůbec poslední místo z evropské kvalifikace, do Tokia by neletěl. Posledním kvalifikovaným hráčem z žebříčku je totiž Kazach Kirill Gerassimenko, který je o pět míst výše. O to víc může být Širuček na svůj výkon v Portugalsku pyšný.

Přehled kvalifikovaných mužů najdete ZDE

Přehled kvalifikovaných žen najdete ZDE