K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Předehrávka 11. kola Extraligy mužů před televizními kamerami


Restart nejvyšší soutěže obstarají týmy Ostravy a Hradce Králové

Pouze čtyři kompletní kola stihly extraligové týmy v nejvyšší soutěži mužů odehrát v této sezoně do chvíle, než se kvůli hygienickým opatřením haly a tělocvičny opět uzavřely. Vedení ČAST na konci minulého roku požádalo o výjimku, která se vztahuje na profesionální soutěže. Díky ní se tak opět může rozběhnout prozatím Extraliga mužů.

Nové rozlosování v sobě zahrnuje nejen pokračování jednotlivých kol podle původního rozpisu, ale pochopitelně také dohrání kol odložených. Hráče čeká zejména v lednu náročný program, spousta cestování a bojů o mistrovské body. Celý maraton zahájí ve čtvrtek 7. ledna televizní předehrávka mezi TTC Enfireex Ostrava a TJ Sokol PP Hradec Králové 2. Utkání začne v herně na ostravském Výstavišti v 18 hodin, přímý přenos na ping-pong.tv a také stanici ArenaSport TV o deset minut dřív. Komentovat ho budou Tomáš Tikal a Iveta Vacenovská.

Domácí družstvo je jedním ze dvou týmů, které v odehraných kolech neochutnalo hořkost porážky, hosté sklonili hlavy před svým soupeřem prozatím jednou. Bylo to ve 2. kole právě s družstvem TTC Ostrava, které si odvezlo cennou výhru 3:2.

Lze tedy očekávat velmi vyrovnaný duel, v němž bude každý jeden bod velmi důležitý. Ostrava bude spoléhat zejména na zkušenosti Jakuba Kleprlíka, hráče, který na sever Moravy před sezonou přišel z El Niňa Praha a jehož bilance je v letošní sezoně pět vítězství a jedna prohra. Zkušený je také Chilan Felipe Olivares, ten se ovšem v sestavě střídá s dvojicí mladíků Šimonem Bělíkem a Filipem Delinčákem. Není bez zajímavosti, že právě Olivares a Bělík v extralize v této sezoně ještě neprohráli. Mají na svém kontě dvě resp. tři výhry.

Východočeši mají ve svém středu také jednu mimořádnou osobnost. Jakub Crha z osmi odehraných zápasů jen jednou prohrál a v prvním vzájemném měření sil dokázal porazit Jakuba Kleprlíka i Filipa Delinčáka. Zcela určitě na jeho umění bude trenér Michal Lebeda spoléhat nejvíce. Do bojů od začátku sezony zasáhli v dresu Hradce Králové ještě Vlastimil Buben, Martin Pavlica a velezkušený Marek Klásek, jejich úspěšnost však zdaleka není tak vysoká, jako v případě Jakuba Crhy.

Hrát se bude bez přítomnosti diváků a všichni účastníci se budou řídit hygienickými pravidly v souladu s podmínkami, stanovenými Ministerstvem zdravotnictví a manuálem pro organizační a hygienické zajištění utkání družstev, který vydalo vedení ČAST.

Manuál pro pořádání soutěží najdete ZDE

Doplňující informace k manuálu najdete ZDE