K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Předehrávka 9. kola extraligy nabídne souboj dvou lídrů


Před televizními kamerami změří síly HB Ostrov s TTC Enfireex Ostrava

Souboj dvou nejlepších týmů dosavadního průběhu Extraligy mužů otevře program 9. kola nejvyšší soutěže. Před televizními kamerami se ve čtvrtek od 18 hodin představí nováček soutěže a jediný doposud neporažený tým HB Ostrov. Soupeřem mu bude účastník Ligy mistrů TTC Enfireex Ostrava, který má na svém kontě prozatím jednu prohru.

Bude to první letošní vzájemné měření sil dvou nejžhavějších kandidátů na boje o mistrovský titul a jejich duel nabídne bezesporu skvělou podívanou. Utkání mohou fanoušci sledovat v přímém přenosu nejen na Ping-pong TV, ale také na stanici ArenaSport. Jeho začátek je v 18 hodin, předzápasové studio začne o patnáct minut dřív. Utkání budou komentovat Lukáš Foff a Jindřich Panský, hostem ve studiu bude František Kanta.

Favoritem by měli být podle papírových předpokladů domácí hráči. Ti se ovšem v minulém týdnu na vlastní kůži přesvědčili, jak rychle se jejich role může změnit. V utkání s celkem TJ Ostrava KST prohrávali 1:2 a jen díky skvěle zvládnutým závěrečným dvouhrám si udrželi čistou bilanci. Trenér Bohumil Vožický disponuje nejvyrovnanějším kádrem v soutěži. Má k dispozici nejen velmi zkušené trio Dmitrij Prokopcov (bilance v letošní sezoně 6 vítězství/2 prohry), Tomáš Tregler (5/0) a Michal Obešlo (7/1), ale k němu také loňského juniora Radka Skálu (3/2). Tato sestava v sedmi odehraných kolech prohrála jen pět dvouher, což je mimořádná bilance.

Ostravané však rozhodně nepatří k týmům, které by nemohly v Havlíčkově Brodu bodovat. Naopak, družstvo pod vedením trenéra Tomáše Demka si v nejvyšší soutěži vede rovněž velmi suverénně, a to i bez ohledu na prohru v Praze proti El Niňu. Počet prohraných dvouher má jen o dvě vyšší a ve svém středu také jednu výraznou osobnost s dlouholetými zkušenostmi z těžkých utkání. Jakub Kleprlík má bilanci 8/3 a jeho dva výrazně mladší spoluhráči se soupeřů rovněž nebojí. Junioři Filip Delinčák (5/2) a Šimon Bělík (4/2) hrají odvážně a mají už na svém kontě několik cenných vítězství.

Oba týmy mají v tabulce stejný počet odehraných utkání, takže fanoušci u televizních obrazovek budou moci sledovat přímý souboj o vedení v soutěži. Zbylá čtyři utkání 9. kola jsou na programu v neděli

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Předehrávka 9. kola

Čtvrtek, 21. ledna

HB Ostrov – TTC Enfireex Ostrava (18 hodin)

Další program 9. kola

Neděle, 24. ledna

TJ Ostrava KST – SKST Stavoimpex Hodonín (16)

SKST Charvát Havířov – KT Praha (16)

SKST Cheb – SKST Liberec (16)

SF SKK El Niňo Praha – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE