K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Prohře KT s El Niňem nezabránil ani Antonín Panenka


Jakub Kleprlík prohrával s Tomášem Havlíkem 4:8 v pátém setu, nepříznivý stav však dokázal otočit

O tom, kdo je oddaným příznivcem stolního tenisu ve Vršovicích svědčí rozměrný plakát v herně tamního oddílu. „Tonda Panenka fandí KT Praha,“ stojí nad fotografií, kde se legendární československý fotbalista drží za ramena s Jindřichem Panským, Milanem Orlowským nebo Petrem Javůrkem. A mistr Evropy z Bělehradu 1976 přišel své kamarády povzbudit v posledním utkání základní části Extraligy.

Už bez naděje na postup do play off vstupovali v neděli hráči KT do domácího duelu s městským rivalem El Niňem. Ačkoliv zápasili s týmem z opačného konce tabulky, svého soupeře pořádně potrápili a po prohře 2:4 končí sezonu se vztyčenou hlavou.

Druhý tým základní části totiž nastoupil bez Davida Reitšpiese. Příležitost ukázat své umění dostal Matěj Stach, jeden z nejlepších kadetů v republice. Rodákovi z Bělé pod Bezdězem sice premiéra v nejvyšší soutěži nevyšla, nicméně porážky od Jindřicha Panského a Tomáše Pavelky mu mohou přinést cenné zkušenosti do konfrontací s vrstevníky.

Výhru El Niňa tak zařídili Jakub Kleprlík a Antonín Gavlas, kteří v obou svých dvouhrách zvítězili. Body Kleprlíka se však nerodily snadno, šestý nejúspěšnější hráč Extraligy potřeboval na zdolání Tomáše Pavelky i Tomáše Havlíka pět setů.

I přes těsnou prohru musel být Antonín Panenka s výkonem domácích stolních tenistů spokojen. Ještě větší radost mu však jistě udělali fotbalisté Bohemians Praha, kteří o pár hodin později v nedalekém Ďolíčku nasázeli lídrovi z Plzně pět branek. Jak dokazovaly záběry televizních kamer, pan Panenka se v hledišti náramně bavil.

 

Extraliga mužů, ročník 2017/2018

Výsledky 22. kola

KT Praha – SF SKK El Niňo Praha 2:4. 

Tomáš PAVELKA – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (9,-4,-5,4,-8), Tomáš HAVLÍK – Antonín GAVLAS 0:3 (-3,-4,-8), Jindřich PANSKÝ – Matěj STACH 3:1 (-11,10,9,7), Tomáš HAVLÍK – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (11,-9,7,-5,-8), Tomáš PAVELKA – Matěj STACH 3:0 (6,10,4), Jindřich PANSKÝ – Antonín GAVLAS 0:3 (-4,-5,-4).

 

Kompletní informace o Extralize naleznete zde