K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

První čtyři postupující týmy na OH jsou známy. Kdo bude další?


Češi změří síly s Korejci v čele s třináctým hráčem světa Jeoung Youngsikem

Druhý hrací den světové olympijské kvalifikace družstev v portugalském Gondomaru nabídl čtyři utkání, v nichž už se rozhodovalo o postupujících na turnaj v Tokiu. V ženské soutěži se z postupu radují týmy KLDR, Singapuru, Maďarska a Polska.

Mezi šestnáct týmů do druhého kola v soutěži žen postoupilo všech osm nejvýše nasazených. A s nimi pak Bělorusko, Španělsko, Ukrajina, KLDR, Nizozemsko, Portugalsko, Indie a Francie.

Čtyři utkání druhého“finálového“ kola pak určily první kvarteto postupujících. Největší senzací je bezesporu vítězství Maďarek, které přijely bez své jedničky Georginy Potaové (čeká přírůstek do rodiny), nad vicemistryněmi Evropy Portugalkami. Vyhrály úvodní čtyřhru a pak se dvěma výhrami v singlu blýskla Dora Madaraszová, která porazila i portugalskou jedničku Yu Fu. Nečekala se ani výhra Severní Koreje nad papírově silnější Jižní Koreou. Nizozemky hráčkám Singapuru vzdorovaly statečně, ale nakonec stejně prohrály 2:3. A dramatický byl i duel Polska s Ukrajinou, který vyhrály Polky 3:1.

V soutěži mužů je známých všech osm dvojic pro druhé kolo. Vypadlo několik ambiciózních týmů, jako například Bělorusko, Dánsko, Rusko nebo Řecko. Naopak největší favorité jsou stále ve hře. A proti nasazenému družstvu číslo jedna Koreji změří zítra od 11 hodin SEČ síly čeští reprezentanti. Korejci disponují mimořádně silným kádrem, v prvním kole smazali Rusko 3:0 a budou velkými favority i proti České republice.

Jedničkou týmu je třináctý hráč světa Jeoung Youngsik, kterému sekundují světová sedmnáctka Jang Woojin a dvacítka Lee Sangsu. To si moc dobře uvědomuje i trenér českého týmu Josef Plachý. „Bude to těžký zápas, soupeř je určitě favoritem. Ale my jsme dokázali v prvním utkání, že máme formu a na souboj o postup na olympiádu se těšíme. Rozhodovat budou maličkosti, takže já bych si například přál vyhrát předzápasový los. I to může hrát svoji roli,“ řekl po večerní poradě s týmem.

Do druhého kola se probojovali trochu překvapivě například také Slováci, kteří porazili Rumunsko 3:2, Maďaři, Srbové, Poláci či Slovinci. Stejně jako v soutěži žen, si zajistí účast na olympijském turnaji osm vítězů utkání druhého kola. Osm poražených pak čeká druhá fáze turnaje, ve které budou k.o. systémem bojovat o poslední letenku.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE