K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Šampionát dorostu se uskuteční, hrát se bude ale jen dvouhra


Organizátoři v Havířově upravili propozice dle platných hygienických pravidel v rámci nouzového stavu

Mistrovství republiky dorostu pro rok 2020 se uskuteční v Havířově ve dnech 10. a 11. října 2020. Organizátoři byli nuceni čekat s konkrétními pravidly až do poslední chvíle kvůli změnám v organizaci soutěží v době vyhlášeného nouzového stavu.

Pokud se stávající nařízení nouzového stavu do příštího víkendu nezmění, bojů o mistrovské tituly se zúčastní 56 dorostenců a 40 dorostenek. Pouze ovšem v soutěžích ve dvouhře. Všechny deblové soutěže byly zrušeny. Konkrétní hygienická opatření najdete v propozicích.

V sobotu 10. října se uskuteční samostatně turnaj dorostenců, v neděli pak turnaj dorostenek. Klíčovým faktorem je nařízení, kdy může ve vnitřních prostorách probíhat soutěž registrovaných sportovců v celkovém počtu maximálně 130 osob, tedy sportovců, organizátorů, trenérů, rozhodčích, případně médií. Bude se ovšem hrát bez přítomnosti diváků (v tomto konkrétním případě i například rodičů hráčů a hráček). Trenéry všech klubů, které budou vysílat své sportovce na šampionát, upozorňujeme na článek 6. v propozicích, který se týká výhradně jejich účasti.

Vedení České asociace stolního tenisu společně s Komisí mládeže se i přes velmi přísná hygienická opatření rozhodlo šampionát jednotlivců v kategorii dorostu uspořádat, protože vnímá účast a boje o medaile na mistrovství republiky jako jeden z vrcholů snažení mladých sportovců a jako důležitou motivaci do dalšího tréninku.

Opatření směrem k mistrovství republiky vychází z nařízení pro organizaci sportovních akcí registrovaných sportovců v nouzového stavu.

Profesionální a organizovaný sport (tj. sport organizovaný sportovními svazy s řádně registrovanými sportovci v tomto sportovním svazu) bude moci fungovat i za nouzového stavu v maximálním počtu 130 osob (jedná se o sportovce a nezbytné osoby zabezpečující organizační a technické zázemí včetně rozhodčích). Nouzový stav je vyhlášen od pondělí 5. října 2020.

Na soutěže registrovaných sportovců se nevztahují omezení shromažďování maximálního počtu deseti osob na vnitřních sportovištích. Budou se ovšem konat bez přítomnosti diváků. Toto avizované opatření by mělo platit dva týdny.

Krizové opatření schválila na svém mimořádném zasedání vláda České republiky ve středu dne 30. září 2020.

Propozice k MČR dorostu najdete ZDE

Časový plán MČR dorostu najdete ZDE