K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Šampionát družstev dorostu a staršího žactva se blíží


V Ostravě se sejdou nejlepší mládežnické týmy, hrát budou ve známém prostředí

Sice až v srpnu místo v červnu, ale na stejném místě se letos uskuteční mistrovství republiky družstev staršího žactva a dorostu. Areál na Varenské ulici v Ostravě umožňuje uskutečnit šampionát v souladu s hygienickými předpisy, platnými pro Moravskoslezský kraj.

V sobotu 22. srpna budou o tituly a medaile bojovat starší žáci a žačky, o den později pak dorostenci a dorostenky. „Moc nás samozřejmě mrzí, že je vrchol minulé sezony posunut až na srpen a bude navíc v mimořádném režimu. Všichni účastníci budou muset dbát na zvýšená hygienická opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví a krajskou hygienickou stanicí, ale ta by neměla nikomu z hráčů a hráček pokazit zážitek z turnaje,“ vysvětluje předsedkyně Komise mládeže ČAST Hana Valentová.

Proto věří, že pro jednotlivé kolektivy bude mistrovství republiky stejně prestižní, jako tomu bylo v minulých letech. Hráči a hráčky startují za jednotlivá družstva podle oddílové příslušnosti k 28. březnu 2020, řada z nich tak má poslední možnost zahrát si v jednom týmu s dnes už bývalými spoluhráči a spoluhráčkami.

Pro rodiče mladých sportovců a jejich příznivce navíc týden před akcí přišla dobrá zpráva. Hygienici ve městě rozvolnili v pátek 14. srpna přísnější hygienická opatření, platná v posledních týdnech. V Ostravě nyní platí stejná hygienická pravidla, jako na většině území České republiky. Výkonný ředitel pořádající TJ Ostrava Miloš Matula se svým týmem musel několikrát změnit plány, kde a jak vlastně šampionát proběhne. „Byli jsme připraveni na variantu, že se bude hrát ve dvou velkých halách, které jsou nezávislé na sobě a hráči a hráčky se navzájem ani nepotkají. Ale díky zmírnění některých hygienických opatření jsme vše nyní nastavili tak, že se bude hrát ve stejných halách, jako v posledních letech. V herně stolního tenisu a v tzv. badmintonové hale. Počet účastníků a diváků se totiž nepřehoupne přes pět stovek. Chtěl bych ovšem upozornit, že v souladu s platným nařízením ministerstva zdravotnictví, budou muset diváci mít v hale roušky,“ řekl k víkendovému šampionátu.

Tituly z minulého roku vybojovali starší žáci TTC Ostrava 2016 (Šimon Bělík, Martin Skotnica, Kamil Kuchta nejml.), starší žákyně SK DDM Kotlářka Praha (Helena Sommerová, Eva Pokorná), dorostenci TJ Ostrava KST A (Tomáš Martinko, František Onderka, Radim Morávek) a dorostenky SKST Baník Havířov (Gabriela Štěpánová, Klára Hrabicová).

Kompletní informace najdete  ZDE