K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Stolní tenis bude součástí společného ME v roce 2022 v Mnichově


Pro legendárního Timo Bolla možná bude šampionát vrcholem jeho bohaté kariéry

Při premiéře projektu společného mistrovství Evropy v roce 2018 se v Glasgow závodilo v šesti sportech. V roce 2022 v Mnichově už to bude devět sportovních odvětví, mezi nimiž nebude chybět šampionát jednotlivců ve stolním tenisu. Bude se soutěžit o pět sad medailí, ve dvouhrách a čtyřhrách mužů a žen, pátou soutěží bude smíšená čtyřhra.

Celkem bude mít multisportovní ME na programu devět sportů. Už dříve bylo jasné zapojení atletiky, cyklistiky, sportovní gymnastiky, veslování a triatlonu. Novými členy této rodiny jsou plážový volejbal, rychlostní kanoistika, sportovní lezení a právě stolní tenis. Předpokládá se, že se ho zúčastní 4400 sportovců z 50 zemí, kteří budou usilovat celkem o 158 sad medailí.

Šampionát bude hostit od 11. do 21. srpna 2022 olympijský park v Mnichově, který touto velkolepou akcí oslaví padesátileté výročí od konání olympijských her v roce 1972. „Jsme poctěni tím, že budeme součástí této vybrané společnosti populárních sportů. Projekt dokonale zapadá do naší snahy zvýšit sledovanost a popularitu našeho sportu. A kde jinde by se to mělo povést, než v Německu. Zemi, kde je stolní tenis nesmírně populární, má skvělou úroveň klubových soutěží a v minulosti mnohokrát předvedla své výborné organizační schopnosti při pořádání velkých akcí,“ řekl prezident Evropské unie stolního tenisu Ronald Kramer.

Boje o evropské medaile budou mít mimořádný význam zejména pro nejlepší německé hráče a hráčky. Legendární Timo Boll má ve své sbírce prozatím devatenáct evropských titulů a není vyloučeno, že do šampionátu v Mnichově ještě další přidá. Má medaile z olympijských her i Evropských her, takže multisportovní podniky pro něj nejsou žádnou novinkou. Podobně jsou na tom i Dimitrij Ovtcharov či Petrissa Soljaová, další hvězdy německé reprezentace. Pro ně bude společné ME v Mnichově bezesporu jedním z vrcholů kariéry.