K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Světový pohár vyhrála nasazená jednička Chen Meng


Největší favoritka se nejvíce nedřela v semifinále, které vyhrála až v sedmi setech
Foto: ittf.com

Splnila roli největší favoritky, ovšem jednoduché to rozhodně neměla. Světová ženská jednička Číňanka Chen Meng vyhrála ve Weihai Světový pohár, když ve finále porazila svoji krajanku Sun Yingsha.

V konkurenci mnoha čínských hvězd není ani tolik překvapující, že na této akci startovala vůbec poprvé v kariéře, přitom v elitní pětce světového žebříčku je už od dubna 2017 a od června minulého roku je nepřetržitě světovou jedničkou. Kvalifikovat se na Světový pohár se jí podařilo až letos.

Její cesta za prestižním vítězstvím nebyla závěrečný den turnaje vůbec snadná. V semifinále ji totiž čekala německá obranářka Han Ying. Chen Meng chvílemi příliš chybovala, nehrála trpělivě a dovolila Han Ying za stavu 3:1 na sety vyrovnat. K vítězství však zkušenou Němku čínského původu nepustila, závěrečný set vyhrála Chen Meng 11:4.

Její finálová soupeřka Sun Yingsha měla cestu do boje o zlato opticky o něco snazší, když vyřadila turnajovou dvojku Japonku Mimu Itoovou 4:2. V duelu s Chen Meng však už dokázala vyhrát jen koncovku prvního setu. Pak si suverénně dokráčela za vítězstvím světová jednička. V boji o třetí místo Mima Itoová porazila Han Ying 4:0.

Titulní foto: ittf.com

 

Světový pohár žen, Weihai

Výsledky zápasů v play off

Semifinále: Chen Meng (Čína) – Han Ying (Něm.) 4:3 (-4,8,8,9,-7,-9,4), Sun Yingsha (Čína) – Mima Itoová (Jap.) 4:2 (10,8,6,-10,-4,4). O 3. místo: Mima Itoová (Jap.) – Han Ying (Něm.) 4:0 (2,7,9,4). Finále: Chen Meng (Čína) – Sun Yingsha (Čína) 4:1 (-11,6,9,6,8).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE