K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Určitě bychom chtěly nějaký hodně dobrý výsledek, říká před MEj Gabriela Štěpánová


Hráčka Baníku Havířov si pochvaluje především přátelskou atmosféru v týmu

Ještě v dubnu figurovala na světovém žebříčku na 112. místě, o tři měsíce později už je na kariérním maximu. Gabriela Štěpánová, 79. hráčka světa, před dvěma měsíci dokráčela ve Španělsku mezi šestnáct nejlepších a zdárný turnaj ji upevnil pozici druhé nejlepší české juniorky.

Celkově moje poslední juniorské World Toury nebyly špatné, vždy jsem postoupila ze skupiny a pak nějaké to kolo vyhrála,“ rekapituluje usměvavá blondýnka. Povzbuzena dobrými výkony vyhlíží vrchol sezony, který od 15. července hostí Kluž v Rumunsku. „Uspět na Evropě ale určitě bude těžší, je tam větší tlak,“ uvědomuje si Štěpánová.

S jakými ambicemi do Rumunska pojedeš?

Ve dvouhře bych chtěla alespoň mezi dvaatřiceti, šestnáctka by byla úplně super. Dříve se ve družstvech prvních pět týmů kvalifikovalo na mistrovství světa, letos už pouze tři. Chtěly jsme zabojovat o tu pětku i o mistrovství světa, ale dostat se do trojky bude opravdu těžké. Ale určitě se budeme snažit a zázraky se také stávají, že jo? Určitě bychom chtěly nějaký hodně dobrý výsledek.

Pro soutěž družstev je velmi důležitý pohodový kolektiv. Jak jsou na tom české juniorky?

Atmosféru máme super, je tu srandy jako pes. Myslím, že je dobré, že absolvujeme soustředění společně s kadetkami, všechny jsme zajedno, rozumíme si. Vycházíme spolu úplně v pohodě.

Co říkáš na dosavadní přípravu?

Tréninky mi připadají hodně dlouhé. Na jednu stranu je fajn, že to pak máme všechno v ruce, ale když dvě hodiny opravdu makáme, tak ta poslední půlhodina už je fakt těžká. Ale příprava před mistrovstvím je vždy těžší než normální tréninky přes rok.

Na jakých dovednostech nejvíce pracuješ?

Chtěla bych držet míček více na stole a netřískat do toho. Taky bych chtěla více pracovat se sendvičem, abych měla údery s ním více na jistotu.

Na co se na MEj nejvíce těšíš?  

Na hru, na družstva, ta jsou fajn. I na dvouhru se těším, na čtyřhru s Áňou Matějovskou, na mixa s Tomem Martinkem. Prostě na všechno.