K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Úspěšný turnaj v Bahrajnu zakončil Bělík stříbrem ve dvouhře


Ostravský kadet ve finále prohrál s nasazenou jedničkou Payasem Jainem z Indie

Dvojice českých kadetů Šimon Bělík a Bořek Otáhal na turnaji 2019 ITTF Junior Circuit Premium v Bahrajnu nakonec vybojovala dvě medaile. Úspěšnou misi na malém ostrově v Perském zálivu zakončil Šimon Bělík ziskem stříbrné medaile ve dvouhře kadetů.

Po zisku stejného kovu v soutěži družstev bojoval český kadet o zlato s Indem Payasem Jainem, ale na prvního nasazeného hráče turnaje nestačil. Předtím se ovšem dokázal vypořádat ve čtvrtfinále s Mohammadem Amin Samadim a v semifinále pak se Slovákem Jakubem Goldírem.

Oba mladí čeští hráči si díky skvělým výkonům na turnaji přišli na slušnou řádku bodů do hodnocení světového žebříčku a dobrou formu budou moci prodat i na Czech Junior & Cadet Open, který začíná už ve středu v Hodoníně. Bělík si zcela jistě polepší a posune se pravděpodobně do první pětky, Bořek Otáhal se naopak posune do elitní stovky světového žebříčku. To je už s ohledem na červencové MEJ v Ostravě určitě velmi dobrá zpráva.

 

2019 ITTF Junior Circuit Premium, Bahrain Junior & Cadet Open

Výsledky soutěží jednotlivců

Dvouhra kadetů, čtvrtfinále: Šimon BĚLÍK – Mohammad Amin Samadi (Írán) 3:0 (7,8,10), semifinále: Šimon BĚLÍK – Jakub Goldír (Sloven.) 3:1 (8,-9,5,8), finále: Payas Jain (Indie) – Šimon BĚLÍK 3:1 (9,-5,8,7).

Více informací o turnaji najdete ZDE