K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Už i Ázerbájdžán má v reprezentaci Číňany


Mladí Ázerbájdžánci s čínskými kořeny uspěli v Métách

Zemí, které ve svých reprezentacích ještě nemají naturalizované stolní tenisty z Asie, rychle ubývá. Už mezi ně nepatří ani pro stolní tenis poněkud exotický Ázerbájdžán… V mládežnické reprezentaci této země se objevilo hned několik mladých hráčů a hráček čínského původu. Původně měli startovat už na Czech Junior & Cadet Open v Hodoníně, tam ale kvůli nějakým technických problémům nedorazili.

Následující turnaj seriálu ITTF Premium Junior Circuit – French Junior & Cadet Open v Métách už mladí Ázerbájdžánci stihli. A nehráli v něm podřadnou roli. Jména jako Yang Xinyu či Wang Chenxi je potřeba si zapamatovat. Družstvo kadetů Ázerbájdžánu to v Métách dotáhlo až do finále, kde našlo jediné přemožitele v turnaji – Rusy. Za pár let se Yang Xinyu a Wang Chenxi s největší pravděpodobností objeví v “dospělé“ reprezentaci Ázerbájdžánu. A pokud ze své výkonnosti nesleví, budou pro každého hodně nepříjemným soupeřem…

Současná reprezentace Ázerbájdžánu ještě tak “výkonná“ není. Na světovém šampionátu družstev, který v neděli začne v Kuala Lumpuru, startuje pouze ženský tým Ázerbájdžánu. V jeho sestavě jsou kromě Miryam Imanovové i dvě hráčky čínského původu Deng Simeng a Zhou Chuyi. Stolní tenistky Ázerbájdžánu hrají až ve 3. divizi, muži Ázerbájdžánu se na letošní MS vůbec nedostali.