K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Brémách začíná další turnaj kategorie World Tour Platinum

JANCARIK Lubomir BrychtaJan_PP_CAST_MCR_Praha_20180304_171258_DSC_7809

Na German Open budou startovat dva Češi, Lubomír Jančařík a Hana Matelová

Mnohými je nazýván nejkvalitnějším turnajem světového okruhu, nebo také výkladní skříní seriálu Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum. Ať už ho nazveme jakkoliv, jisté je, že German Open je pojem a účast na něm si nechávají světoví hráči a hráčky ujít jen málokdy.

Letošní ročník (včetně kvalifikace se koná ve dnech 20. 3. – 25. 3.) se i přesto musí obejít bez aktuální světové dvojky Číňana Fan Zhendonga, který se odhlásil kvůli zranění, dvojice nejlepších Číňanek Zhu Yuling a Chen Meng (ty neměly v plánu v Brémách startovat vůbec), ale také například bez nového mistra Evropy do 21 let Tomáše Polanského, který se rovněž na poslední chvíli ze zdravotních důvodů odhlásil.

Startovní listina podniku s celkovou dotací 235 tisíc dolarů je i tak nabitá hvězdami světového stolního tenisu. Zejména pak v mužské kategorii, vždyť ve dvouhře nebudou chybět Němci Timo Boll a Dimitrij Ovtcharov, Číňané Xu Xin a Ma Long, úřadující mistr světa a olympijský vítěz. Nasazenou jedničkou ve dvouhře žen je Singapurčanka Feng Tianwei, aktuálně čtvrtá hráčka světového žebříčku. Dvojkou pak Japonka Kasumi Ishikavová, která je na žebříčku o jedno místo před Feng Tianwei (v době uzávěrky přihlášek na turnaj to však bylo přesně naopak).

I kvůli obrovské konkurenci se na turnaji představí nakonec jen dvojice českých reprezentantů. Ve dvoudenní kvalifikaci dvouhry mužů bude o jedno z šestnácti postupových míst usilovat Lubomír Jančařík, ve dvouhře žen pak Hana Matelová. Ta má navíc už jisté místo v hlavní soutěži ve čtyřhře žen. Společně se Slovenkou Barborou Balážovou jsou finalistky nedávného challengeru Polish Open (foto: ittf.com) nasazené v Německu jako sedmičky.

 

Seamaster 2018 ITTF World Tour Platinum, German Open

Soupeři českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra mužů

Skupina 33: Lam Siu Hang (Hong Kong), Lubomír JANČAŘÍK, Kim Minhyeok (Kor.)

Dvouhra žen

Skupina 25: Hana MATELOVÁ, Madhurika Patharová (Ind.), Filippa Bergandová (Šv.)

 

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE