K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Chebu se bude hrát o druhé místo, ovšem nejen tam


Na pozici za vedoucím HB Ostrov si v Extralize mužů brousí zuby hned tři kluby

Vítězství Hodonína nad El Niněm Praha v utkání 17. kola Extraligy mužů určilo definitivní podobu osmičce, která bude hrát play off o titul mistra republiky. V posledních dvoukolech zbývá určit pouze pořadí, z něhož kluby do vyřazovacích bojů půjdou.

Jisté je, že první místo suveréna soutěže HB Ostrov nikdo ohrozit nemůže, stejně jako fakt, že osmý bude Hodonín. Nejzajímavější proto bude souboj o druhé a třetí místo, která v sobě skrývají zajímavý benefit. V případě splnění rolí favorita ve čtvrtfinále, se právě týmy na druhém a třetím místě vyhnou v semifinále silnému soupeři z Havlíčkova Brodu.

Lze očekávat, že TTC Ostrava, Cheb a také KT Praha dají do posledních dvou utkání základní části maximum sil. Teoretickou naději má sice i pátý Havířov, ovšem tato naděje je opravdu spíše teoretická.

Fanoušci, kteří mohou všechna utkání sledovat na ping-pong.tv na klubových streamech, se rozhodně mají ještě před play off na co těšit. V dnešním 17. kole zcela určitě na duel Chebu s TTC Ostrava, dvou klubů, které jsou aktuálně v tabulce na druhém a třetím místě. Kde hledat v tomto souboji favorita? Kdo sleduje nejvyšší domácí soutěž ví, že bude záležet především na formě Antonína Gavlase. Jednička Chebu má letošní úspěšnost přes 80 % a většina vítězných utkání jeho družstva vycházela z toho, že zařídil dva body. Prohrál zatím jen pět dvouher a bude bezesporu klíčovou postavou celého duelu. Naproti tomu trenér Ostravy Tomáš Demek ví, že jeho svěřenci v prvním vzájemném utkání Cheb doma porazili 3:1 a konkrétně Jakub Kleprlík vítězstvím nad Antonínem Gavlasem výsledek pečetil.

Třetí adept na zmiňovaná výhodná místa do play off KT Praha se představí na stolech TJ Ostrava KST. Ostravané prohráli v tomto týdnu v předehrávce 18. kola v Hodoníně a rozhodně ani tentokrát nebudou v roli favorita. Pražané navíc potřebují pro udržení své pozice do play off každý bod. Program doplní utkání HB Ostrov s Hradcem Králové a Havířova s Libercem.

 

Extraliga mužů, sezona 2020/2021

Program 17. kola

Pátek. 12. března

TJ Ostrava KST – KT Praha (16)

SKST Liberec – SKST Charvát Havířov (17)

SKST Cheb – TTC Enfireex Ostrava (18)

HB Ostrov – TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (18)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE