K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V extraligové předehrávce porazili hráči Ostravy poslední Hodonín


Tomáš Martinko se blýskl dvěma body, ale ten druhý byl hodně vydřený

Vstup do druhé poloviny základní části hráčům TJ Ostrava KST vyšel. Porazili v televizním utkání 10. kola poslední celek tabulky SKST PLUS Hodonín 3:1 a zaznamenali pátou výhru v sezoně.

V úvodní dvouhře nedal Tomáš Martinko vůbec žádnou šanci o mnoho zkušenějšímu Davidu Štěpánkovi. V prvním setu mu dovolil jediný míček, o mnoho víc jich hodonínský hráč neuhrál ani v dalších dvou setech. Účastník nedávného mistrovství světa juniorů Tomáš Martinko byl po zápase pochopitelně velmi spokojený. „Hrál jsem dobře, chodilo to tam a je jen velká škoda, že jsem v takové pohodě nehrál před týdnem na mistrovství světa. Utkání je dobře rozehrané, ale je to jen 1:0, musíme se soustředit na další zápasy,“ řekl po tom svém prvním.

Jeho spoluhráči se soustředili, ale stejně nakonec musel Martinko ještě jednou nastoupit. Patrik Klos v minulé sezoně působil právě v Hodoníně, ale je to odchovanec ostravského klubu a předvedl velmi soustředěný výkon. Ukrajince Oleksandra Tymofějeva porazil bez ztráty setu. „Nemyslím, že by soupeř přijel na utkání předem poražen. Oni chtějí vyhrát, to je jasné. Jenže Saša mi to ulehčil tím, že kazil spoustu míčků, hrál pomalu a dva a půl setu to bylo v pohodě. Pak sice snížil, ale jsem rád, že to nakonec dopadlo dobře. Byl to trochu zvláštní pocit, hrát proti bývalým spoluhráčům. Mám ty kluky rád, byl jsem trochu nervózní, takže jsem z vítězstvím spokojený,“ přiznal po zápase Patrik Klos.

Suverénní vítězství ostravského celku překazil hostující Michal Kadlček, který i se zdravotními problémy sehrál s Adamem Štalzerem skvělou partii. Po prohraném prvním setu se snažil maximálně znepříjemnit mladému domácímu hráči jeho tradiční rychlou hru, což se nakonec povedlo. Po výhře 3:1 na sety Kadlček jen stručně řekl: „Nechal jsem tam vše, co mi zdraví dovolilo. Vadil mu můj servis, ale celkově si myslím, že to nebylo ani tak moje vítězství, jako spíš Adamova prohra.“

Ve skvělé pohodě hrající Tomáš Martinko nakonec rozhodl o výhře domácích, ovšem neměl to vůbec jednoduché. Ukrajinec Oleksandr Tymofějev je známý svoji nevyzpytatelnou hrou, výbušnou povahou a povzbuzováním se na hranici pravidel. Martinko nakonec potřeboval pět setů, aby rozhodující bod pro svůj tým zajistil. „Mně se proti němu nehraje moc dobře. On je takový kamikaze. Člověk nikdy neví, co od něj čekat. Když mu to jde, trefí cokoliv. Jsem rád, že jsem nakonec zápas vyhrál já,“ komentoval zisk třetího bodu pro Ostravu Tomáš Martinko.

 

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek utkání 10. kola

TJ Ostrava KST – SKST PLUS Hodonín 3:1

Tomáš MARTINKO – David ŠTĚPÁNEK 3:0 (1,3,5), Patrik KLOS – Oleksandr TYMOFĚJEV 3:0 (6,3,9), Adam ŠTALZER – Michal KADLČEK 1:3 (4,-8,-10,-4), Tomáš MARTINKO – Oleksandr TYMOFĚJEV 3:2 (5,-7,-7,5,5).

Další program utkání 10. kola

Pátek, 10. prosince

TJ Sokol PP Hradec Králové – SKST TESLA BATTERIES Havířov (18)

Pondělí, 13. prosince

SKST Cheb – TTC Ostrava 2016 (17)

Středa, 15. prosince

SKST Liberec – HB Ostrov H. Brod (17)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE