K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Havířově se bude bojovat o dorostenecké tituly


Jednoznačnou favoritkou ve dvouhře je Zdena Blašková, dorostenci mají kandidátů víc

O víkendu 30. a 31. března se v havířovské herně uskuteční domácí šampionát jednotlivců v kategorii dorostu. Na důležitém turnaji už kvůli skladbě týmů na červencové MEJ v Ostravě nebude scházet nikdo s české špičky.

Soutěž ve dvouhře dorostenek má jasnou favoritku v podobě sedmé hráčky světového žebříčku do 18 let Zdeny Blaškové (SK Dobré). Jejími soupeřkami budou druhá nasazená Gabriela Štěpánová z Baníku Havířov, česká trojka na žebříčku Linda Záděrová z TTC MS Brno či Anna Klempererová ze Sokola PP Hradec Králové 2. Pokud však Blašková předvede podobné výkony jako například na únorovém turnaji okruhu ITTF World Junior Circuit v Hodoníně nebo na mistrovství republiky mužů a žen v Teplicích, neměla by ji žádná soupeřka další titul vzít.

V kategorii dorostu je kandidátů určitě mnohem víc. Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST musí počítat s tím, že zuby na zlato si brousí domácí Radim Bako nebo jeho klubový spoluhráč František Onderka. Pak jsou tady kadet Šimon Bělík z TTC Ostrava 2016, liberecký Michal Blinka nebo Radek Skála z Brna.

Na turnaji bude mít největší zastoupení pražská Kotlářka. Kvalifikovalo se celkem sedm dorostenců a tři dorostenky. Osm zástupců mají TJ Ostrava KST a TJ Sokol PP Hradec Králové 2 (shodně 5+3), sedm jich do bojů vyšle pořádající SKST Baník Havířov (4+3).

Los turnaje proběhne v pátek 29. března, slavnostní zahájení je na programu v sobotu v 9 hodin a pak už se rozběhnou boje podle časového plánu. Nedělní program rovněž začíná v 9.15 hodin a nové mistry republiky budeme znát přibližně v 16 hodin.

Tituly mistrů republiky budou obhajovat Tomáš Martinko z TJ Ostrava 2016 a Zdena Blašková z SK Dobré. Ve čtyřhře dorostenců vloni vyhrál pár Tomáš Martinko, Jakub Plachta z Ostravy, ve čtyřhře dorostenek Zdena Blašková s hodonínskou Anežkou Ilčíkovou a ve smíšené čtyřhře brněnský pár Radek Skála s Lindou Záděrovou.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE