K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Havířově se mezi svátky pilně trénuje


Pavel Širuček se těší na angažmá v české extralize a přeje všem hlavně pevné zdraví

Plná hala, výborná atmosféra a přiměřené nasazení v tréninku. V Národním tréninkovém centru v Havířově se hned po Vánocích opět pilně trénuje. Nabídku na společnou přípravu ke konci roku neodmítnul prakticky nikdo, kdo ji dostal.

Kouč národního týmu mužů a šéftrenér centra Josef Plachý tak může být spokojen. Vidí, že nápad společné přípravy mezi svátky na konci roku padl na úrodnou půdu. „Není to klasické soustředění nebo kemp s pevnými pravidly. Šlo nám především o to, nabídnout hráčům možnost kvalitní přípravy v období, kdy se ne ve všech klubech trénuje. Tady je prostor na relaxaci, individuální přípravu, ale také jde o to, být zkrátka spolu,“ vysvětluje Josef Plachý.

Za stoly je možné vidět členy mužské reprezentace Tomáše Polanského nebo Jiřího Martinka, končící juniory Radka Skálu, Františka Onderku, Tomáše Martinka, ale také juniorské reprezentanty Šimona Bělíka či Ondřeje Květona. A na dalších stolech pak Kateřinu Tomanovskou, Helenu Sommerovou, Kláru Hrabicovou nebo Veroniku Polákovou. Pozvání ke společnému tréninku přijal i rakouský reprezentant Daniel Habesohn.

Do Havířova se těšil i čtvrtfinalista letošního ME ve Varšavě Lubomír Jančařík, jenže ten si před týdnem při běhání podvrtnul kotník. Ještě větším smolařem je Pavel Širuček, který do centra dokonce přijel, jenže oteklé pravé oko ho za stůl nepustilo. „Už té smůly bylo ve druhé polovině roku dost. A teď ještě tohle. Kontaktní čočka mi způsobila nějaký drobný zánět. A bez ní nemohu trénovat, vůbec bych netrefil míček,“ smutně krčí rameny. Jeho jedinou možností bylo zajít do posilovny a pracovat na své kondici.

A také si samozřejmě popovídat o tom, jaké změny plánuje pro příští rok. Není už žádným tajemstvím, že se rozhodl vrátit do české extraligy a od sezony 2022/2023 bude novou posilou HB Ostrov Havlíčkův Brod. „V první polovině roku bych chtěl maximálním způsobem pomoci v bojích o titul v polské lize a také bychom chtěli uspět v Evropském poháru. Postoupili jsme do čtvrtfinále, jsme první nasazený tým v play off, takže by se nám mohlo povést navázat na tři roky starou výhru Dzialdowa v této soutěži,“ přemýšlí o plánech do konce této sezony.

Od té nové už bude hájit barvy českého klubu, s nímž třikrát vybojoval mistrovský titul. „Jsem v Grodzisku Mazowieckém pátou sezonu a okolnosti nahrály tomu, že jsem se rozhodl pro změnu klubu. Měl jsem čas jednat o novém kontraktu do poloviny ledna, jenže nabídka zněla na prodloužení smlouvy jen o jeden rok. To bylo z mého pohledu málo. Proto jsem rychle zareagoval na návrh šéfa klubu z Havlíčkova Brodu Mirka Jínka, s nímž mám velmi dobré vztahy. Vracím se do klubu, kde to velmi dobře znám,“ řekl k přestupu.

Paradoxně ovšem dál bude žít v Polsku. Společně s manželkou tam koupili dům a trénovat bude dál v současném polském klubu. „Není to z mého pohledu žádný problém, letiště je kousek a ani cesta autem není nijak vyčerpávající. Nemyslím si ani, že bych přestupoval do kvalitativně nižší soutěže. Právě naopak, polská liga už není tak diametrálně lepší než česká. To byla určitě před pěti lety, teď se to hodně vyrovnalo. Proto se na příští sezonu moc těším.“

A jaké další velké výzvy aktuálně 61. hráč světového žebříčku v roce 2022 má? „Já bych si přál sobě a všem ostatním především pevné zdraví. Konkrétní plány budu řešit vždy až před turnajem. Mám v plánu hrát všude, kde to půjde,“ dodává Pavel Širuček.