K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V Ománu začíná letošní ročník ITTF World Junior Circuit


Na turnaji startuje jediná česká hráčka, juniorka Martina Nováková

Letošní ročník juniorského světového okruhu ITTF World Junior Circuit zahrnuje celkem šestadvacet turnajů, rozdělených do tří skupin. Golden Series Events, to jsou čtyři turnaje nejvyšší kategorie v Thajsku, Číně, Hong Kongu a Taiwanu.

Mezi sedmi podniky tzv. Premium Events je například také Czech Junior & Cadet Open, který začíná příští týden v Hodoníně. Zbytek tvoří turnaje kategorie Regular Events. Celý seriál ovšem otevře turnaj v Ománu, který je v kategorii Premium. Začíná ve středu 7. února a mezi přihlášenými 108 hráči a hráčkami je také jedna Češka. Juniorka Martina Nováková bude startovat v soutěži družstev i v jednotlivcích. Tým vytvořila s velmi kvalitní thajskou reprezentantkou Jinnipou Sawettabutovou, která je třiadvacátou hráčkou juniorského světového žebříčku. Společně jsou druhé nasazené, hned za družstvem Číny.

I při relativně nízké účasti, zejména hráček z Evropy, to však nebudou mít jednoduché, především pak v soutěžích jednotlivců. Na turnaji se totiž představí silná skupina čínských hráčů a hráček, v čele se světovou dvojkou mezi juniorkami Qian Tyanyi.

Více informací o turnaji najdete ZDE